در روز جهانی بقیع اتفاق افتاد؛

تظاهرات اعتراض‌آمیز عراقی‌ها در مرز عربستان

پنج‌شنبه 24 تير 1395 - 17:33

اهالی کربلای معلا در سالروز فاجعه تخریب قبور ائمه بقیع در مدینه منوره، تظاهراتی با مشارکت نهادهای جامعه مدنی در مرز عراق و عربستان برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، تظاهرکنندگان خواستار بازسازی مرقد ائمه اطهار (ع) شدند که به دست وهابی ها و حکام آل سعود تخریب شدند، تظاهرات مزبور در فاصله مرزهای بین عراق و عربستان برگزار شد.

عارف نصرالله برگزار کننده این تظاهرات روز پنجشنبه به شبکه خبری العالم گفت: در واقع ما به مرزهای عربستان نزدیک هستیم. تا مرز عربستان فقط چند متر باقی مانده است. ما بسیار تمایل داشتیم که به آنجا برسیم تا با نیروهای سعودی و مقامات سعودی رو در رو شویم و پیام خود را به آنها برسانیم و تاکید کنیم گه این قبرهای پاک و مرقدهای مطهر در بقیع، جزء مقدسات ما به شمار می آیند.

شیخ حسن غدیری دبیر کل سازمان دفاع از مقدسات که مقر آن در لندن است، به شبکه خبری العالم گفت: ما به دولت عربستان اعلام و تهدید می کنیم که اگر قبور ائمه اطهار (ع) را بازسازی نکند، مسلمانان جهان حق دارند در سرتاسر جهان به اعتراض برخیزند.

جنایتهای آل سعود در قبال مراقد ائمه اطهار برخاسته از فتواهای تکفیریِ سردمداران تکفیر است که با اهل بیت (س) و اتباع آنها به دشمنی برمی خیزند؛ آتش این دشمنی سالهاست که شعله ور شده و به سبب شدت کینه توزی نسبت به مسلمانان شیعه، همچنان شعله ور مانده است.

یکی از تظاهرکنندگان اظهار داشت: ما درباره برادران اهل سنت سخن نمی گوییم؛ بلکه سخن از وهابی هاست که دشمنان دین و انسانیت هستند، به ویژه کسانی که داعشی های تکفیری را به راه انداختند و به تخریب مرقد امامین عسکریین (ع) و مرقد سید محمد در منطقه بلد اکتفا نکردند؛ و این امر بیانگر پستی و خواری آنهاست.

برگزاری تظاهرات و درخواست های مردمی همچنان ادامه دارد، اما هیچ اثر و نشانه ای از برآورده شدن آنها وجود ندارد؛ با این حال بازسازی قبور ائمه اطهار همچنان درخواست برحق و مشروعی باقی می ماند که یادآور جنایتهای تکفیریهاست؛ همان ها که عقاید خود را بر پایه قتل و تکفیر و به حاشیه راندن دیگران در سایه حمایت های برخی دولتهای عرب حاشیه خلیج فارس و سکوت مجامع بین المللی بنا نهاده اند.

7- 210

پربیننده ترین خبرها