اروپا با نظام افراطی سعودی قطع رابطه کند

اروپا با نظام افراطی سعودی قطع رابطه کند
شنبه 26 تير 1395 - 22:45

یک کارشناس اسپانیایی گفت: ادامه رابطه اتحادیه اروپا با کشورهای افراطی چون عربستان سعودی احساس افراط‌‌گرایی و کینه‌توزی علیه غرب را تشدید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "خسوس نونیز ویابردی" کارشناس اسپانیایی در امور مبارزه با تروریسم در مقاله ای نوشت: روابط اتحادیه اروپا با نظامی های افراطی مانند عربستان سعودی، نه تنها کمکی به مبارزه با تروریسم نمی کند بلکه کینه ورزی مسلمانان به غرب را بیشتر می کند.

وی در مقاله ای درباره حمله تروریستی شهر نیس فرانسه، که روزنامه مشهور "الپایس" اسپانیا آن را روز شنبه منتشر کرد، نوشت: مبارزه اتحادیه اروپا با تروریسم که در عمل با شکست واقعی مواجه شده است، به بازنگری عمیق نیاز دارد.

این کارشناس اسپانیایی در خصوص ضرورت بازنگری سیاست مبارزه با تروریسیم اتحادیه اروپا 3 عامل را یادآور شد.

وی عامل نخست را "بازگشت به سیاست واقع گرایی" مبتنی بر ارزش هایی که غرب همواره از آن سخن می گوید، عنوان کرده، می نویسد: رابطه با نظام هایی چون نظام عربستان سعودی احساسات افراط گرایانه ضد غرب را تغذیه می کند بنابراین برای مهار روند فزاینده غرب ستیزی در جهان عرب و اسلام این سیاست باید بازنگری شود.

این کارشناس اسپانیایی شکست راهکار نظامی در مقابله با تروریسم را با استناد به مساله افغانستان، عراق، القاعده و داعش، به عنوان عامل دوم برای بازنگری این سیاست توصیف کرده و می نویسد هرچند که ضرورت توسل به راهکار نظامی گریز ناپذیر است اما باید راهکارهای فرهنگی، تجاری، امنیتی و سیاسی برای فشار بر منابع تامین کننده تروریسم و خلع سلاح نهایی این منابع، در اولویت قرار گیرد.

وی عامل سوم ضرورت بازنگری در سیاست اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با تروریسم را ادغام مهاجران مسلمان در جوامع اروپایی برای جلوگیری از افراط گرایی آنها، عنوان کرد.

213 ـ 211

پربیننده ترین خبرها