اعدام در ترکیه ممنوع است؛ با کودتاچیان چه می‌کنند؟

اعدام در ترکیه ممنوع است؛ با کودتاچیان چه می‌کنند؟
يکشنبه 27 تير 1395 - 20:49

با توجه به اینکه از چند دهه پیش مجازات اعدام در ترکیه اجرا نمی شود،رجب طیب اردوغان نظر خود را دربارۀ درخواست اعدام کودتاچیان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، اردوغان امروز یکشنبه دربارۀ درخواست ها برای اعدام کودتا چیان گفت: «در کشورهای دموکراتیک نمی توان خواسته های ملت را نادیده گرفت. این حق شماست و در چارچوب قانون اساسی بررسی خواهد شد و نهادهای ذی ربط تصمیم نهایی را خواهند گرفت. ما تاکنون احساسات را کنار گذاشته ایم و تصمیمات خود را پس از تفکر طولانی اتخاذ کرده ایم و از امروز دست به این کار (بررسی درخواست اعمال مجدد مجازات اعدام) خواهیم زد».
خبرگزاری "آناتولی"، به نقل از اردوغان در مراسم خاکسپاری قربانیان کودتای روز جمعه، گزارش داد: «ما انتقامجو نیستیم بلکه خداوند انتقام خواهد گرفت. ما باید با فکر، منطق، علم و تجربه پیش برویم و از شعار دادن دوری کنیم». 
اردوغان افزود:  «این ویروس ها (طرفداران فتح الله گولن) در همه نهادهای دولتی ریشه دوانده اند. ما از این امر به خوبی مطلع هستیم و آنها را از این نهادها بیرون خواهیم کرد».
فتح الله گولن که از سال 1998 در آمریکا به سر می برد ، سرسخت ترین رقیب اردوغان است.
اردوغان طرفداران گولن را متهم می کند که در نهادهای دولتی، خصوصاً پلیس و دستگاه قضایی، نفوذ کرده اند تا حکومت ترکیه را سرنگون کنند. 
214-220

 

پربیننده ترین خبرها