وزیر دفاع سعودی از کودتای ترکیه خبر داشت!

وزیر دفاع سعودی از کودتای ترکیه خبر داشت!
دوشنبه 28 تير 1395 - 11:59

فعال افشاگر عربستانی در جدیدترین اظهاراتش در تویتر تأکید کرد که وزیردفاع و جانشین ولیعهد سعودی از ماجرای کودتا در ترکیه خبر داشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، "مجتهد" که به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان شهرت و هواداران بسیاری را در عربستان کسب کرده، در تویتر خود نوشت: نقش رسمی عربستان در کودتای ترکیه آشکار نشده است، ولی نشانه‌هایی وجود دارد که "محمد بن سلمان" جانشین ولیعهد به دلیل ارتباط با "بن زاید" از کودتا اطلاع داشت.
مجتهد افزود: بن سلمان به دلیل وفاداری به بن زاید، از نام پادشاه در روابطش با ترکیه استفاده می‌کند تا آنان (مسؤولان ترکیه) را در مقابل وعده‌های مالی خوب قانع کند که هرگونه اطلاعات درخصوص نقش امارات (در کودتا) را مخفی کنند.
مجتهد گفت: متاسفانه نشانه‌هایی وجود دارد که مسؤولان ترکیه آماده هستند درخواست عربستان برای سرپوش گذاشتن بر نقش بن زاید را بپذیرند، این درحالی است که پول وعده داده شده فقط در حد یک وعدۀ شفاهی است.
مجتهد اظهار داشت: سرویس اطلاعاتی وابسته به اردوغان از همکاری بن سلمان و بن زاید اطلاع دارد، ولی اسلامگرایان سعودی حزب عدالت و توسعه را قانع کرده‌اند که به اقدامات عربستان نگاه مثبت داشته باشند.

پربیننده ترین خبرها