مهلت آلمان به انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا

مهلت آلمان به انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا
پنج‌شنبه 31 تير 1395 - 11:20

همزمان با تاکید نخست وزیر انگلیس مبنی بر اینکه درخواست لندن برای خارج شدن از اتحادیه اروپا قبل از آغاز سال 2017 روی نخواهد داد، صدراعظم آلمان گفت که آماده است به انگلیس مهلت دهد تا درخواست خروج خود از اتحادیه اروپا را تقدیم کند.

به گزارش پایگاه شبکه خبری العالم به نقل از روسیا الیوم، "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان پس از دیدار با "ترزا می" نخست وزیر انگلیس گفت: به نفع همه است که درخواست انگلیس وقتی ارائه شود که لندن موضع مشخصی در مذاکرات داشته باشد.
وی افزود: فراهم کردن زمینه خوب بسیار حائز اهمیت است. ما نیز در انتظار آن هستیم تا لندن زمان تقدیم درخواستش را مشخص کند.

مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امسال آغاز نمی‌شود
از سوی دیگر نخست وزیر انگلیس بار دیگر پس از اولین سفر خارجی خود به برلین تاکید کرد که کشورش تا پایان سال جاری میلادی چنین درخواستی نخواهد کرد زیرا این موضوع نیازمند گذشت زمان و اقدام بسیار دقیقی است .
وی ادامه داد: پس از ارائه چنین درخواستی بر اساس معاهده های اروپا مذاکرات طی دو سال جریان خواهد یافت. این بدان معناست که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در آغاز 2019 روی خواهد داد.
قرار بود انگلیس پس از کشور مالت و قبل از استونی ریاست شورای اتحادیه اروپا را برعهده بگیرد اما به گفته سخنگوی این شورا زمان در نظر گرفته شده برای استونی شش ماه پیش خواهد افتاد و جایگزین انگلیس خواهد شد.
209 ـ 211

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها