جلسۀ دادگاه آیت الله قاسم 10 دقیقه طول کشید!

جلسۀ دادگاه آیت الله قاسم 10 دقیقه طول کشید!
چهارشنبه 6 مرداد 1395 - 12:57

دادگاه آل خلیفه جلسه محاکمۀ آیت الله شیخ عیسی قاسم را به 14 آگوست موکول کرد.

شبکۀ خبری العالم به نقل از منابع بحرینی تأکید کرد که طبق حکم دادگاه آل خلیفه، قرار است جلسۀ بعدی دادگاه 14 آگوست (24 مرداد) برگزار شود. جلسۀ امروز بدون حضور آیت الله عیسی قاسم برگزار شد .
منابع بحرینی در گفتگو با العالم تأکید کردند که جلسه محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم بعد از گذشت 10 دقیقه پایان یافت.
حکومت آل خلیفه پیش از این تحت فشار شاه سعودی، تابعیت آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را سلب کرده بود که با اعتراض گسترده مردم این کشور روبرو شده است، به طوری که شماری از مردم برای محافظت از این عالم برجسته در اطراف منزل وی در منطقه الدراز دست به تحصن زده اند و این تجمع همچنان ادامه دارد.
پس از آغاز جلسه محاکمه، دادستان عمومی بحرین اعلام کرد که به دلیل حضور نداشتن شیخ عیسی قاسم در دادگاه بررسی پرونده وی به جلسه دیگری موکول شده است.
دادستان عمومی بحرین نیز خاطرنشان کرد که احضاریه ای برای شیخ عیسی قاسم ارسال شده ولی فرزند وی از تحویل گرفتن آن خود‌داری کرده است.
همچنین منابع بحرینی اعلام کردند که هیچ یک از متهمان پرونده در دادگاه حاضر نشدند. بنا بر اعلام این منابع به دلیل حاضر نشدن هیچ یک از متهمان در اولین جلسه دادگاه، بررسی پرونده به جلسه دیگری موکول شده است.
شهروندان بحرینی می‌گویند مقامات این کشور امروز، چهارشنبه، در آستانه اولین جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم سرعت اینترنت را کاهش داده‌اند.
دستگاه قضایی بحرین بزرگترین رهبر شیعیان این کشور را به دریافت خمس و پول شویی متهم کرده است.
مردم بحرین برای دفاع از شیخ عیسی قاسم در اطراف منزل وی در منطقه «الدراز» واقع در شمال غرب منامه پایتخت این کشور تحصن کرده‌اند.
دستگاه قضایی بحرین پیش از این تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو و از وی خواسته بود تا خاک این کشور را  ترک کند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها