در شهر حلب چه می گذرد؟

در شهر حلب چه می گذرد؟
پنج‌شنبه 7 مرداد 1395 - 07:59

تازه ترین تحولات در شهر حلب در شمال سوریه از فرار دهها نفر از عناصر گروههای مختلف تروریستی از بخش هایی از این شهر حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دهها نفر از عناصر گروههای تروریستی از محله بنی زید در شمال شهر حلب فرار کردند. این فرار در سایه سراسیمگی و سردرگمی گروههای مسلح مستقر در محله های شرقی شهر حلب صورت گرفت.

این درحالی است که ارتش سوریه پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در چارچوب طرح استقرار امنیت و ثبات در شهر حلب، نیروهای ارتش با همکاری هم پیمانان خود تمام خطوط تدارکاتی مورد استفاده تروریست ها برای وارد ساختن مزدور، سلاح و مهمات به شرق حلب را که از آن برای جنایت علیه غیرنظامیان بی دفاع این شهر استفاده می کنند، بستند.

بیانیه ارتش سوریه افزود: «از تمام شهروندان می خواهیم جهت حفظ جان خود، با ارتش همکاری کنند و برای توقف درگیری، بازگشت آرامش و زندگی طبیعی به حلب، و احیای خدمات عمومی مانند برق، مدارس و بیمارستان ها با ارتش تعامل داشته باشند. 

این بیانیه تصریح کرد: «به تمام افراد مسلح در شرق حلب فرصت می دهیم سلاح خود را تحویل دهند و پس از آن، یا شهر را ترک نمایند و یا پس از تحویل سلاح در شهر بمانند.

ارتش سوریه از تمام طرف ها خواسته است که ضمن منطقی اندیشیدن، منافع ملی را برای احیای امنیت و ثبات در حلب را بر هر مسألۀ دیگری مقدم بدانند.

* پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی

نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانانش پیشروی مهمی در شهرک حوش الفاره در منطقه غوطه شرقی داشتند و در آستانه کنترل کامل بر این شهرک قرار دارند.

درگیری ها در این منطقه باعث کشته شدن شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی موسوم به جیش الشام و شناسایی تعدادی از تونل های مورد استفاده آنها، در سایه فروپاشی صفوف تروریست ها شد.

6

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها