خروش بحرینیها در اعتراض به محاکمه آیت الله قاسم

خروش بحرینیها در اعتراض به محاکمه آیت الله قاسم
پنج‌شنبه 7 مرداد 1395 - 09:03

مناطق مختلف بحرین صحنه تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به محاکمه ظالمانه آیت الله شیخ عیسی قاسم،رهبر معنوی شیعیان این کشور بود.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم به نقل از پایگاه منامه پست، شرکت کنندگان در این تظاهرات، حملات حکومت آل خلیفه به شیعیان، علما و رهبران دینی را محکوم کردند.

در این تظاهرات که به دعوت نیروهای انقلابی مخالف برگزار شد، شرکت کنندگان با در دست داشتن عکس هایی از آیت الله عیسی قاسم، در اعتراض به محاکمه وی شعار دادند. آنها سیاست های ظالمانه حکومت بحرین علیه شیعیان این کشور را محکوم کرده و تأکید کردند که آماده دفاع جانفشانی در راه دفاع از مقدسات دینی خود هستند.

این تظاهرات در شهرهای المصلی، السهله جنوبی، ابوصبیع، الشاخوره، مقابه، عالی و شهرکان برگزار شد.

به دنبال برگزاری تظاهرات، مزدوران و شبه نظامیان لباس شخصی با استفاده از بمب های حاوی گاز و گاز اشک آور به شرکت کنندگان در تظاهرات شهرک الجفیر حمله کرده و سعی کردند آنها را پراکنده کنند.

از سوی دیگر، دادستانی کل بحرین دستور بازداشت خانم معصومه السید را به مدت شش ماه به اتهام شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز صادر کرد.

دادستانی همچنین دستور بازداشت شیخ سعید العصفور روحانی بحرینی را به مدت 15 روز به اتهام مشارکت در تحصن مقابل منزل آیت الله عیسی قاسم در غرب منامه صادر کرد.

خبرها همچنین حاکی است که دادستانی کل بحرین شیخ حمزه الدیری، پیش نماز مسجد امام صادق علیه السلام را در منطقه الدراز که به اتهام تحریک علیه حکومت بازداشت کرده بود، به قید ضمانت آزاد کرد.

 دادگاه آل خلیفه روز چهارشنبه 6مرداد ماه پس از آغاز محاکمه غیابی آیت الله عیسی قاسم، جلسه محاکمۀ این روحانی برجسته را به 24 مرداد ماه ( 14 آگوست) موکول کرد.

208 ـ 211-6

پربیننده ترین خبرها