تجمع بحرینیها مقابل سفارت عربستان و بحرین در اروپا

تجمع بحرینیها مقابل سفارت عربستان و بحرین در اروپا
پنج‌شنبه 7 مرداد 1395 - 10:08

مخالفان بحرینی با تجمع در برخی شهرها و پایتخت های اروپایی خواستار خروج نیروهای سعودی از بحرین و توقف رفتار طایفه ای حکومت آل خلیفه شده و محاکمه آیت الله عیسی قاسم روحانی بارز شیعه این کشور را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از پایگاه "مرآه البحرین"، مخالفان بحرینی با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی مقابل ساختمان سفارت عربستان سعودی در لندن - همزمان با اولین جلسه محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین- حکومت آل سعود را مسئول اقدامات اخیر مقامات بحرین علیه موسسات و تشکل های سیاسی و دینی این کشور برشمردند.

تجمع اعتراضی مخالفان بحرینی در لندن

***فراخوان راهپیمایی جهانی همبستگی با بحرین

" سعید الشهابی" رئیس جنبش آزادگان بحرین(مخالف دولت بحرین) در این کنفرانس گفت: تصمیم آل خلیفه در خصوص سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم و لغو مصونیت وی، به منزله تعرض به همه مردم بحرین و دین آنان است.

مخالفان بحرینی خواهان مشارکت گسترده در راهپیمایی روز همبستگی با بحرین شدند که قرار است جمعه (8 مرداد ماه) در همه پایتخت های عربی و غیرعربی برگزار شود.

*** تجمع اعتراضی مقابل سفارت بحرین در برلین  

تجمع اعتراضی مقابل سفارت بحرین در برلین

درهمین حال، شماری از فعالان حقوقی و اجتماعی با برپایی تحصن مقابل سفارت بحرین در برلین، محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم و مخالفت خود را با ظلم و ستم دینی و طایفه ای حکومت آل خلیفه علیه شیعیان بحرین اعلام کردند.

تظاهرکنندگان درحالی که تصاویری از آیت الله عیسی قاسم را در دست داشتند، با سردادن شعارهایی، توقف ظلم و ستم طایفه ای در بحرین را خواستار شدند و از مسئولان آل خلیفه خواستند که به شیعیان اجازه دهند تا آزادانه فرایض دینی و مذهبی خود را بجا آورند.

تظاهرکنندگان همچنین آزادی همه زندان های سیاسی از زندان های آل خلیفه و توقف بازداشت های کورکورانه و محاکمه های ظالمانه مردمیِ را که خواهان حقوق مشروع خود هستند، خواستار شدند.

215 ـ 211- 6

پربیننده ترین خبرها