ویدیو: فیل باغ وحش دختر 7 ساله را با سنگ کشت

جمعه 8 مرداد 1395 - 16:51

فیلی در باغ وحش شهر رباط، پایتخت مراکش، با پرتاب سنگی به سوی یک دختر 7 ساله وی را کشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، باغ وحش شهر رباط با انتشار اطلاعیه‌ای توضیح داده که سنگ پرتاب شده از سوی فیل از حصارها و موانعی که میان قفس او و بازدیدکنندگان قرار دارد، عبور کرده و به دختر بچه برخورد کرده است.
مسئولان باغ وحش با "نادر" خواندن این رویداد تاکید کرده‌اند که فاصله و حصارهای قفس فیل مطابق استاندارهای جهانی بنا شده است.
نام این دختربچه فاش نشده و آن طور که گزارش شده او ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان درگذشته است.
با وجود "بی‌سابقه" بودن این حادثه، قرار گرفتن آن در کنار دو حادثه مشابه دیگر که چند هفته گذشته در آمریکا روی داد، یک بار دیگر برخورد نزدیک میان کودکان و حیوانات را در صدر اخبار جهان قرار داده است.
در ماه ژوئن گذشته یک تمساح در فلوریدای آمریکا با کشیدن پسربچه‌ای دو ساله به زیر آب باعث مرگ او شد. جسد این پسربچه که با خانواده‌اش برای تفریح به مجموعه پارک‌های دیسنی‌لند در حومه شهر اورلاندو سفر کرده بود روز بعد در کنار رودخانه پیدا شد.
در ماه مه گذشته هم ماجرای افتادن پسر بچه‌ای سه ساله به داخل قفس یک گوریل عظیم الجثه در باغ وحش شهر سینسیناتی، به کشته شدن هارامب، گوریل پشت نقره‌ای 17 ساله ختم شد، که بسیاری با دلخراش دانستن آن خواهان پاسخگویی باغ وحش در این زمینه شدند.
فیلیس لی، رفتارشناس جانوران گفته پرتاب سنگ یا شاخه درختان از سوی فیل‌ها عملی بسیار غیرعادی است.
به عقیده لی که در مرکز امبوسلی برای حمایت از فیل‌ها تحقیق می‌کند، "بسیار بعید" است که این فیل دختربچه قربانی را مشخصا هدف قرار داده باشد و فرضیه محتمل‌تر این است که فیل از سر درماندگی یا سر رفتن حوصله چنین کاری کرده باشد.
ویدئویی که تنها لحظاتی پس از این واقعه از سوی یکی از حاضران در باغ وحش شهر رباط انتشار یافته، نشان می‌دهد فیل در داخل محوطه مخصوص خود ایستاده و در پشت حصارها، مردم به دور دختربچه مصدوم جمع شده‌اند و تلاش می‌کنند به او کمک کنند.

211-220

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها