نصر الله: فرهنگ آل سعود، داعش و القاعده یکی است

نصر الله: فرهنگ آل سعود، داعش و القاعده یکی است
جمعه 8 مرداد 1395 - 20:19

سید حسن نصر الله در سخنرانی امروز خود سخنان آتشینی علیه رژیم آل سعود، به ویژه عادی سازی روابط آن با رژیم صهیونیستی و تروریسم پروری اش، مطرح کرد.

گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در سخنرانی امروز خود که برای بزرگ داشت شهید اسماعیل زهری برگزار شد، سخنان مهمی دربارۀ وضعیت منطقه ای آل سعود مطرح کرد.

عربستان رژیم صهیونیستی را به رسمیت خواهد شناخت

نصر الله با اشاره به اینکه عربستان سعودی با آگاهی خاندان حاکم با رژیم اشغالگر صهیونیستی رابطه برقرار می کند، گفت: «عربستان که خود را رهبر جهان اسلام معرفی می کند، با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرده است، با آن هماهنگی انجام می دهد و فردا هم آن را به رسمیت خواهد شناخت».

نصر الله با اشاره به اینکه مفتیان درباری آل سعود درحال زمینه سازی فقهی برای عادی سازی روابط با اسرائیل هستند، این اقدام را خطرناک ترین بخش این سازش دانست؛ زیرا این فتواها در جهان عرب و اسلام تاثیر خواهد گذاشت. پس از آن دیگر کشورهای اسلامی خواهند گفت عربستان که رهبر جهان اسلام و کشور حرمین است با اسرائیل سازش کرده است، چرا ما این کار را نکنیم.

پروژه های عربستان شکست خورده است

نصر الله افزود: «عربستان به ادامۀ جنگ در همۀ زمینه ها و نپذیرفتن کمک دیگران اصرار دارد. این کشور از یمن می خواهد که تسلیم شود، به بحرین میگوید نابود شو و برای سوریه هم شرط می گذارد و به این ترتیب، همه پیشنهادهای گفتگو را رد می کند. با وجود این، تا زمانی که یمنی ها و بحرینی ها تمایل به گفتگو دارند، عربستان برای ایفای نقش در حل مسائل منطقه فرصت دارد«.

نصر الله با اشاره به رفتارهای عادل الجبیر وزیر خارجۀ عربستان گفت: «وزیر خارجۀ عربستان خود را حاکم ملت سوریه می داند و در همین راستا، پیشنهادی مضحک درباره سوریه به روس ها داده بود».

او تأکید کرد که همۀ داده های میدانی نشان می دهد که پروژه های عربستان به زودی شکست خواهد خورد.

فرهنگ مشترک آل سعود، داعش و القاعده

نصر الله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرهنگ گروه های تروریستی، قتل، سربریدن و تخریب است و این فرهنگ میان رژیم سعودی، داعش، القاعده و جبهة النصره مشترک است تأکید کرد کسی که در آلمان، فرانسه، کابل و کراده مردم را به خاک و خون می کشد و کودک فلسطینی را سر می برد، مجری پروژه سعودی - وهابی - تکفیری است.

چهرۀ درخشان آیت الله عیسی قاسم قابل تخریب نیست

سید حسن نصر الله با اشاره به سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم از سوی رژیم بحرین و اتهام پول شویی به وی، گفت: «آل خلیفه بدعت زشتی گذاشته است و هر کس را که خمس و زکات را برای مردم جمع آوری کند، به پول شویی متهم می کند. اما چهرۀ آیت الله قاسم درخشان تر از آنست که سیاه رویان بتوانند آسیبی به آن بزنند».

220

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها