حسین امیرعبداللهیان:

لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم کاملا غیرانسانی است

لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم کاملا غیرانسانی است
دوشنبه 1 شهريور 1395 - 17:53

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: لغو تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از سوی دولت بحرین یک مسئله کاملا غیرانسانی است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، حسین امیرعبداللهیان امروز در دیدار "پانگ سن " سفیر چین در تهران، به اوضاع کشورهای منطقه ازجمله سوریه، یمن و بحرین اشاره نمود و گفت: ایران تلاش زیادی انجام داده است تا از طریق راه حل سیاسی مشکلات منطقه حل شود و برای این هدف حتی حاضر به شرکت در نشست چندجانبه حل بحران سوریه با حضر عربستان سعودی (در شرایط قطع رابطه با عربستان) و آمریکا شده و از سوی دیگر وزیر خارجه ایران طرحی 4 ماده‌ای برای حل سیاسی موضوع را ارائه نموده که از سوی سازمان ملل متحد نیز به یک قطعنامه تبدیل شد.

وی افزود: ایران همواره امیدوار بوده است که بازیگران این مسئله از طریق سیاسی عمل کنند اما در عمل اینگونه نشد و حمایتی جدی از راه‌حل سیاسی بین حکومت و معارضه به وجود نیامد. در سوریه برخی کشورها همچنان از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و برخی بازیگران منطقه‌ای و خارجی اجازه نمی‌دهند که سازمان ملل طرح سیاسی را پیش ببرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: تشکیل پارلمان در هفته گذشته و حمایت میلیون‌ها یمنی از آن یک تحول مهم می باشد. جمهوری اسلامی ایران از این اقدام استقبال می‌کند.

در ارتباط با موضوع بحرین امیرعبداللهیان افزود: لغو تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از سوی دولت بحرین یک مسئله کاملا غیرانسانی است.
 

امیر عبداللهیان همچنین با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به پکن بر اهمیت سفر رئیس مجلس چین به تهران و توسعه همکاری‌های پارلمانی دو کشور تأکید کرد.

سفیر چین در تهران هم با اشاره به سابقه طولانی همکاری دو مجلس ایران و چین بر افزایش همکاری‌های دوجانبه و گسترش فعالیت‌ها تأکید نمود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها