واکنش داعش پس از فرار سپرهای انسانی +ویدیو

سه شنبه 2 شهريور 1395 - 14:38

نیروهای ارتش عراق، یک انتحاری که در صدد منفجر کردن خود در یکی از مناطق استان کرکوک بود دستگیر کردند.

الحویجه در 55 کیلومتری جنوب غرب کرکوک از پناهگاههای اصلی گروههای تروریستی داعش بوده وهست. صدها خانوار ساکن این شهرتوانستند از چنگ داعش فرار کرده و به مناطق امن پناه ببرند.
خانواده های فراری که با خطرات زیادی روبرو شدند، به اقدامات داعش درالحویجه اشاره کردند که هیچ کس از پیش درباره آن خبری نشنیده بود.

یکی از زنان نجات یافته در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: داعشی ها هرگاه مردی را می دیدند که ریشش را تراشیده همه وسائل وی را گرفته و وی را زندانی می کردند.

نفر دیگرگفت: با فرزندانش با ترس و لرز از جنگل فرار کردند تا زمانی که توانستند به خارج ازالحویجه  برسند.

ناظران معتقدند ترس گروههای تروریستی در الحویجه به خاطر شروع عملیات نظامی برای آزادی منطقه، آنان را به تلاش  برای جلب توجه و ترساندن مردم کرکوک واداشته است، به گونه ای که یک انتحاری خود را نزدیک یکی از حسینیه ها منفجر کرد و دیگری نیز هنگام تلاش برای انجام عملیات تروریستی دستگیر شد.

فرماندهان نیروهای بسیج مردمی نیز از تلاش برای برای آغاز حمله به الحویجه و آزادسازی آن از چنگال تروریستها تاکید کردند .
"ابورضا النجار" یکی از فرماندهان  بسیج مردمی گفت:" با همه نیروهای دیگر در عملیات آتی در رشاد یا الحویجه شرکت خواهیم کرد."

ناظران معتقدند خروج و فرار خانواده های مهاجراز چنگال تروریستها  ضربه ای به داعش است، زیرا داعش قصد داشت از آنها به عنوان سپرهای انسانی استفاده کند.
217

پربیننده ترین خبرها