از سرگیری روابط بین "اسرائیل" و گینه کوناکری

از سرگیری روابط بین
چهارشنبه 3 شهريور 1395 - 15:26

رژیم صهیونیستی و گینه کوناکری، دو ماه پس از اعلام از سرگیری روابط بین دو طرف، درباره تبادل سفیر در آینده نزدیک به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار اطلاعیه کتبی دیروز (سه شنبه) اعلام کرد که "دوری گولد"، مدیر کل وزارت خارجه این رژیم روز یکشنبه با "الفا کنده"، رئیس جمهور گینه کوناکری دیدار کرد. در این دیدار 10 تن از وزرای کابینه گینه از جمله وزرای خارجه، دفاع، اقتصاد، دارایی، گردشگری، کشاورزی و ارتباطات حضور داشتند.
وزارت خارجه این رژیم در این اطلاعیه گفت که سفر مدیر کل وزارت خارجه این رژیم در رأس هیئتی از وزارت امور خارجه به منظور ابراز تمایل برای تقویت روابط با جمهوری گینه صورت می گیرد.
گفتنی است روابط دیپلماتیک دو طرف در سال 1967 قطع شده و در ژوئن 2016 از سر گرفته شد.
در این اطلاعیه آمده است این سفر در ادامه و تکمیل سفر بنیامین نتانیاهو، به غرب افریقا و در چارچوب سیاست های وی برای تقویت روابط با قاره سیاه صورت می گیرد.
وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که در این دیدار دو طرف درباره مبارزه با تروریسم و همکاری در زمینه های کشاورزی، انرژی، آب و بهداشت به ویژه مبارزه با بیماری ابولا و پشتیبانی متقابل در محافل بین المللی بحث و گفتگو کردند.
وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که مدیر کل وزارت امور خارجه این رژیم درباره تکمیل فرایند تبادل سفیر با وزیر خارجه گینه توافق کرده است. اما اشاره ای به موعد دقیق اجرای این توافق نکرد.
سفر گولد به گینه کوناکری در اولین مرحله از سفر دوره ای وی به کشورهای غرب افریقاست که 3 روز به طول می انجامد.
گینه در سال 1967 پس از حمله رژیم صهیونیستی به مصر، سوریه، اردن و لبنان، در چارچوب اقدام جمعی کشورهای افریقایی، روابط خود را با این رژیم قطع کرد.
208 ـ 211

پربیننده ترین خبرها