"جاسوس عربستان" و دست راست کلینتون کیست؟

پنج‌شنبه 4 شهريور 1395 - 09:14

منابع خبری با ارائه مستنداتی مدعی شدند که "هما عابدین"، دستیار ارشد "هیلاری کلینتون" نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، حلقه وصل کلینتون و گروه های افراطی است.

به گزارش پایگاه خبری العالم، مطبوعات آمریکا خانم عابدین را سایه کلینتون توصیف می کنند؛ زیرا به عنوان دستیار ارشد وی در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در اغلب مناسبت‌ها و رویدادها در کنار وی ظاهر می شود.
«هما عابدین»، 40 ساله، از دستیاران قدیمی "هیلاری کلینتون" در زمان تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا و از اتباع آمریکایی پاکستانی تبار است که در زمان حاضر معاون ستاد انتخاباتی خانم کلینتون است و رقبای کلینتون وی را حلقه اتصال بین هیلاری و گروه های افراطی می دانند.
وی در ایالت میشیگان متولد شد و وقتی دوسال داشت، همراه خانواده به عربستان رفت و بعد از مدتی به آمریکا بازگشت و پدر و مادرش که هر دو مدرس بودند در دانشگاه جرج واشنگتن مشغول تدریس شدند.
عابدین همکاری خود را با هیلاری کلینتون از زمانی که وی بانوی اول آمریکا محسوب می شد، در دفتر اطلاع رسانی کاخ سفید آغاز کرد. زمانی که کلینتون مسئولیت وزارت خارجه آمریکا را عهده دار شد نیز این همکاری ادامه یافت و همچنان به قوت خود باقی است. وی سال 2010 با آنتونی وینر نماینده سابق دموکرات ایالت نیویورک ازدواج کرد.

 بر اساس این گزارش درباره روابط هما عابدین با جماعت اخوان المسلمین شبهاتی وجود دارد که مخالفان کلینتون از آن بهره برداری می کنند؛ آنها وی را حلقه اتصال بین کلینتون و گروه های افراطی می دانند و حتی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، هما عابدین را جاسوس سعودی در کنار تیم کلینتون توصیف کرد.

در سال 2012 اعضای کنگره آمریکا، با ارسال نامه ای برای هارولد دبلیو جیزل بازرس کل وزارت خارجه آمریکا، از وی خواستند درباره تاثیر افراد مرتبط با اخوان المسلمین بر سیاست های وزارت خارجه آمریکا تحقیق کند.

آنها در ادعای خود به تحقیق مرکز سیاست های امنیتی آمریکا استناد کردند که تایید کننده اصلی نظریه های توطئه پیرامون اخوان المسلمین بوده و می گوید: "3 عضو خانواده عابدین (پدر، مادر و برادر)، با مزدوران اخوان المسلمین یا سازمان های آن مرتبط هستند".

اما رابطه هما با اخوان المسلین تنها دلیل صدرنشینی وی در نشریات و روزنامه ها نیست؛ زیرا عابدین در سال 2011  زمانی که تنها یک سال و نیم از ازدواجش با آنتونی وینر می گذشت، با افشای رسوایی اخلاقی همسرش وینر مواجه  شد و نگاه رسانه ها را به خود جلب کرد.

وینر در آن زمان به ارسال تصاویر غیر اخلاقی برای زنان از طریق اینترنت اعتراف کرد و این رسوایی به مسیر سیاسی وینر پایان داد.

213-220-9

پربیننده ترین خبرها