فیلم نزدیک شدن قایق های ایران به ناو آمریکایی

پنج‌شنبه 4 شهريور 1395 - 10:25

مقام های وزارت دفاع آمریکا ادعاکردند که 4 قایق ایرانی روز سه شنبه با سرعت بالا به یک ناوشکن آمریکایی در آبهای آزاد در نزدیکی تنگه هرمز نزدیک شدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رویترز به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا گزارش کرد که چهار قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برای یک ناوشکن جنگی ایالات متحده آمریکا در آبهای آزاد و در نزدیکی تنگه هرمز ایجاد مزاحمت کردند.

این مقام پنتاگون در شرح جزئیات این رویداد گفت: روز سه شنبه، قایق ها با سرعت بیش از حد و بدون رعایت عرف بین المللی، به حدود سیصد متری این ناوشکن آمریکایی نزدیک شدند. او این اقدام قایق های سپاه را "غیر حرفه ای و ناامن" توصیف کرد.

این مقام وزارت دفاع همچنین گفت: "نزدیکی بیش از حد ایرانی ها وضعیت خطرناک و آزاردهنده را به وجود آورد که می توانست به تنش بیشتر از جمله اقدام این ناوشکن برای دفاع از خودش بیانجامد.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، ناوشکنی که قایق های ایران به آن نزدیک شدند، یواس‌اس نیتز (USS Nitze) نام دارد که ۱۵۵ متر طول آن است و در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. این ناوشکن به نام پل هنری نیتز نامگذاری شد که یکی از مقام های عالیرتبه آمریکا در دوران جنگ سرد بود و به شکل گرفتن سیاست خارجی آمریکا کمک کرد.

پربیننده ترین خبرها