پیش بینی افزایش دمای عراق به نصف نقطه جوش!

پیش بینی افزایش دمای عراق به نصف نقطه جوش!
شنبه 6 شهريور 1395 - 13:48

شورای پیش بینی وضعیت هوای بغداد پیش بینی کرد که کاهش فشار هوای موسمی که از ساعتهای اولیه دیروز جمعه، عراق را تحت تأثیر قرار داده بود، همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت "اسپوتنیک" با ادامه کاهش فشار هوای موسمی، دمای هوا در مناطق متعددی از مرکز و جنوب عراق تا 50 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.
پیش از این در ماه ژوییه گذشته، دمای هوا به 53 درجه سانتیگراد رسیده بود که در 30 سال گذشته بی سابقه بوده است. این در حالی است که یک ایستگاه هواشناسی امریکایی اعلام کرده بود که 10 منطقه در عراق جزء 15 منطقه جهان هستند که بالاترین دما را داشته اند.
گفتنی است شهر "الناصریه" در 375 کیلومتری جنوب بغداد با 51.2 درجه بالاترین درجه حرارت را داشته است. پس از آن، "منطقه الحسین" در بصره در 550 کیلومتری جنوب بغداد با 50.6 درجه و سپس شهر خانقین در استان دیالی در 65 کیلومتری شمال شرق بغداد با دمای 50.5 درجه به ترتیب در رتبه های دوم و سوم بودند.
فرودگاه بصره نیز با دمای 50 درجه سانتیگراد چهارمین منطقه گرم عراق بوده است.

منطقه الحی در شهر کوت واقع در 160 کیلومتری جنوب بغداد با 50 درجه در مقام بعدی مناطق گرم عراق قرار داشته است.
منطقه "بدره" در "کوت" با دمای 49.8 درجه و پس از آن شهر "العماره" در 365 کیلومتری جنوب بغداد با دمای 49.6 درجه در رتبه های بعدی مناطق گرم عراق قرار دارند.
با افزایش شدید دمای هوا به بیش از 50 درجه، مقامات مسئول عراقی مجبور به تعطیلی ادارات دولتی شدند.
ایستگاه های هواشناسی در دهم ماه گذشته، بصره را پس از کویت و الجزایر سومین شهر گرم جهان معرفی کردند.

208 ـ 211

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها