نقشۀ جدید «الجولانی» برای شمال سوریه

نقشۀ جدید «الجولانی» برای شمال سوریه
شنبه 6 شهريور 1395 - 18:36

العالم- «مزمجر الشام» کاربر مشهور توییتر که از فعالان نزدیک به گروه های تروریستی در سوریه است، با انتشار پیام هایی از برنامه های جدید "ابو محمد الجولانی"، سرکرده جبهۀ فتح الشام، برای ایجاد ائتلافی بزرگ از گروه های تروریستی پرده برداشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، «مزمجر» در صفحۀ توییتر خود نوشت: «گروه های (تروریستی) در شمال سوریه گفت وگوهای خود را برای ادغام شدن با هم ادامه می دهند و بسیاری از مسائل بین آنها حل شده و تنها نکات جزئی باقی مانده است».
این فعال توییتری با اشاره به دیدارهای مستمر ابو محمد الجولانی با رهبران دیگر گروه های تروریستی در شمال سوریه، افزود: او به شدت تلاش می کند که گروه های مسلح را متحد کند و در این راه اعلام کرده که از «رهبری» تشکیلات جدید دست خواهد کشید.
«مزمجر» افزود: «جولانی در دیدار با سران گروه های دیگر موضعی بسیار متفاوت با گذشته داشته و با نگاهی باز و انعطاف بسیار دربارۀ موضوعات مختلف با آنان گفت وگو کرده و یکی از مسائل باقی مانده، چگونگی ورود جیش الاسلام به تشکیلات جدید و میدان جغرافیایی فعالیت آن است».
جبهۀ فتح الشام، حرکت احرار الشام، اجناد الشام، جیش السنه، فیلق الشام و لواء الحق مهمترین گروه هایی هستند که قرار است در این تشکلات جدید یکپارچه شوند.

220-201-9 

پربیننده ترین خبرها