"شوک" پدر ‌انگلیسی از دیدن پسرش در ویدیوی داعش

دوشنبه 8 شهريور 1395 - 21:16

العالم - پدری انگلیسی که فرزند خردسالش در عملیات اعدام اسرای کُرد شرکت داشت، از دیدن وی در این عملیات شوکه شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این پدر انگلیسی که نخواست نامش فاش شود، گفت که از سه سال پیش پسرش را ندیده است.
نشریۀ انگلیسی دیلی میل از قول وی نوشت: فرزندم توسط مادرش "سالی جونز" که "بانوی تروریسم" لقب گرفته، به پایگاه داعش منتقل؛ و شست و شوی مغزی شده است.
این کودک که پدرش او را "جوجو" می نامد، در یک ویدیو با لباس نظامی به همراه چهار کودک دیگر دیده شد، در حالی که اسرایی از عناصر مبارز کُرد در مقابل آنها قرار داشتند و به ضرب گلولۀ این کودکان از پا در آمدند.
پدر جوجو در ادامه می گوید: "او بچۀ بسیار خوبی بود، یک بچۀ معمولی که دنبال کردن حشرات و رفتن به پارک را دوست داشت؛ نباید می گذاشتم مادرش او را با خود ببرد، اما کار بسیار سختی بود".
یکی از دوستان پدر این کودک داعشی هم گفت: "جوجو بچۀ مهربان، محبوب و محتاطی بود. من واقعا از دست "سالی" عصبانی ام؛ با این بچۀ بی گناه چه کرده که نمی تواند خوب و بد را از هم تشخیص دهد"؟
سالی جونز، مادر کودک داعشی قبلا خوانندۀ رپ در انگلیس بود که چند سال قبل از پدر جوجو جدا شد و با یک شهروند انگلیسی پاکستانی تبار به نام "جنید حسین" ازدواج کرد و در سال 2013 به داعش پیوست.
جنید حسین در ارتش سایبری داعش در رقه فعالیت می کرد و به چندین عملیات نفوذ بزرگ دست زد؛ وی در سال 2012 نیز صفحۀ شخصی "تونی بلر" نخست وزیر اسبق انگلیس را هک کرد و به جرم این کار 6 ماه به زندان افتاد.
سالی از طریق شبکه های اجتماعی با حسین آشنا شد و در سال 2013 به همراه پسر کوچکش در رقه به او پیوست و بعد از طریق حساب توییتر خود، ملحق شدنش به گروه تروریستی داعش را اعلام کرد تا یکی از تروریست هایی شود که به دلیل تهدید به اجرای حملات تروریستی، به شدت تحت تعقیب قرار دارند.

 201 202

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها