ویدیوی جنجالی توهین به 2 زن مسلمان در فرانسه

چهارشنبه 10 شهريور 1395 - 08:59

انتشار ویدیویی از برخورد نژادپرستانۀ صاحب یک رستوران در فرانسه با 2 زن مسلمان، جنجال تازه‌ای را در این کشور به راه انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، در این ویدیو صاحب رستورانی در یکی از مناطق اطراف پاریس، 2 زن محجبه را به دلیل مسلمان بودن بیرون می‌کند.
این حادثه 6 شهریور اتفاق افتاد، و یکی از قربانیان با تلفن همراهش، این رفتار نژادپرستانۀ صاحب رستوران را ثبت کرد.
در این ویدیو بحث و جدل 2 زن در رستوران با صاحب رستوران شنیده می‌شود.
یکی از این 2 زن در واکنش به رفتار نژادپرستانۀ صاحب رستوران، به او می‌گوید: "دوست نداریم یک نژادپرست به ما غذا بدهد، آقا."
صاحب رستوران هم در پاسخ به او تأکید می‌کند: "نژادپرست‌ها بمب‌گذاری نمی‌کنند، و آدم‌ها را نمی‌کشند، نژادپرست‌هایی مانند من."
آن زن هم پاسخ می‌دهد: "ما جایی بمب‌گذاری کردیم؟"
صاحب رستوران هم برای توجیه رفتارش، مدعی می‌شود: "خانم، همه تروریست‌ها مسلمان هستند، و همه مسلمان‌ها تروریست هستند. من نمی خواهم آدم‌هایی مثل شما در رستورانم باشند. همین. بروید بیرون."

انتشار این ویدیو در اینترنت و شبکه های اجتماعی، جنجال بسیاری را درباره تشدید رفتارها و برخوردهای نژادپرستانه علیه مسلمانان در فرانسه به راه انداخته است.

البته این رفتارهای نژادپرستانه به شهروندان فرانسوی محدود نمی شود و شماری از مسؤولان این کشور نیز طی هفته های اخیر اقدامات و تصمیم های توهین آمیزی را علیه زنان مسلمانان اتخاذ کرده اند.

برخی شهرهای فرانسه، اعلام کرده اند که زنان حق داشتن پوشش اسلامی در سواحل این کشور را ندارند و نمی توانند با "بورکینی" (لباس شنای اسلامی) به ساحل بیایند.

با وجود مخالفت دادگاه قانون اساسی فرانسه با این تصمیم و تعلیق آن، مسؤولان برخی شهرها همچنان بر ادامه این اقدام نژادپرستانۀ خود تأکید دارند.

بسیاری از سازمانها و نهادهای حقوقی بین المللی، این اقدام مسؤولان فرانسوی را محکوم کرده اند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها