چرا خبرنگار زن آمریکایی در ترکیه زندانی است؟

چرا خبرنگار زن آمریکایی در ترکیه زندانی است؟
پنج‌شنبه 11 شهريور 1395 - 11:47

مسؤولان آمریکایی اعلام کردند که یک خبرنگار زن تبعۀ این کشور اوایل ماه اگوست به اتهام نقض حریم یک منطقۀ نظامی در ترکیه بازداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا گفت "لیندزی اسنل" ششم ماه اگوست بازداشت شد و دیپلمات های آمریکایی توانستند روز بیست و ششم همان ماه با او دیدار کنند.
این خبرنگار زن در بیوگرافی که از خود در تویتر ثبت کرده، نوشته است که برای چندین رسانۀ غربی از جمله دو شبکۀ تلویزیونی “MSNBC” و “ABC”  و پایگاه “VOICE NEWS” خبر تهیه و استانبول رابه عنوان مقر کاری خود انتخاب کرده بود.
اسنل در فیسبوک هم نوشته که از اهالی ایالت فلوریدا در جنوب شرق آمریکاست و در سال 2005 از داشنگاه این شهر فارغ التحصیل شده است.

وی در آخرین پست های خود در توییتر وفیسبوک در تاریخ 5 اگوست تاکید می کند که عناصر جبهه النصره در سوریه او را به مدت 10 روز زندانی کردند، و در نهایت توانست با کمک یک مرد بگریزد.
اسنل از قصد خود برای نوشتن دوران زندانش خبر داده است، چون نگهبان های زندان تلفنش را از او نگرفته بودند.

او می گوید دوران زندانش قصه ای حیرت انگیز دارد.
سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا گفت: "آن طور که متوجه شدم او از سوریه به ترکیه بازگشته و در حال حاضر در استان هاتای زندانی است. او به دلیل نقض حریم یک منطقۀ نظامی تحت پیگرد است، اما دلایل رفتنش به سوریه را نمی دانیم".
هاتای، استانی در جنوب ترکیه است که به موازات استان حلب در سوریه قرار گرفته که درحال حاضر صحنۀ درگیریهای شدیدی بین نیروهای سوری و گروه های مسلح و تروریستی است.
202
 

پربیننده ترین خبرها