عفو بین الملل: آل خلیفه به سرکوب پایان دهد

عفو بین الملل: آل خلیفه به سرکوب پایان دهد
پنج‌شنبه 11 شهريور 1395 - 22:17

سازمان عفو بین الملل از اقدام حکومت بحرین علیه فعالان مدنی و شخصیت های معارض در این کشور انتقاد کرد و خواهان توقف سرکوبگری در بحرین شد.

به گزارش پایگاه شبکه خبری "العالم"، سازمان عفو بین الملل در بیانیه خود از اقدام های حکومت بحرین علیه معارضان از جمله احضار شصت عالم دینی و بازداشت شماری از آنان به خاطر شرکت در تحصن مردمی در غرب شهر منامه انتقاد کرد.

سازمان عفو بین الملل از حکومت بحرین خواست تا سرکوب فزاینده علیه منتقدان مسالمت جو و معارضان را متوقف کند.

علمای دینی بحرین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای، احکام دادگاههای آل خلیفه علیه شخصیت ها و علمای دینی این کشور را را ظالمانه و مغایر با قوانین بین المللی دانستند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه دولت آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

206-6

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها