براساس قوانین تازه داعش

فوتبالیست های آسیب دیده حق قصاص دارند!

فوتبالیست های آسیب دیده حق قصاص دارند!
شنبه 13 شهريور 1395 - 22:45

گروه تروریستی داعش ضمن لغو مقررات داوری مربوط به فیفا در مسابقات فوتبال مناطق تحت اشغال خود در سوریه اعلام کرد که بازیکنان مصدوم حق درخواست دیه و یا قصاص دارند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه " ایندیپندنت" به نقل از مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان که مقر آن درلندن است، نوشت دادگاه وابسته به گروه تروریستی داعش، اجرای قوانین داوری فدراسیون جهانی فوتبال را منع کرده و مقررات مورد نظر خود را در این زمینه جایگزین کرده است.

این گروه اعلام کرد که بازیکنان مصدوم در مسابقه فوتبال، می توانند ازرقیبان خود درخواست دیه و غرامت کنند یا از آنان انتقام گیرند.

به گفته یک بازیکن فوتبال، دوستداران این ورزش در شهرهایی مانند دیرالزورسوریه که تحت اشغال داعش است، می خواهند فوتبال بازی کنند، بدون اینکه به قوانین فیفا پایبند باشند، چون اگر قوانین افراطی داعش را اجرا نکنند، برای همیشه از بازی فوتبال منع خواهند شد.

گروه تروریستی داعش پیش از این نیز، کارهایی از جمله سیگار کشیدن، استفاده از دیش های ماهواره، رقص و تماشای شبکه های خارجی و استفاده از کابل های ویژه اتصال به اینترنت را در مناطق تحت اشغال خود منع کرده بود.

افرادی که با قوانین داعش مخالفت کنند، با مجازات هایی مانند شلاق، تیراندازی و سوزاندن و کشته شدن محکوم می شوند.

215-9

پربیننده ترین خبرها