سوال عجیب محافظ سیسی از وزیرخارجه آمریکا+ویدئو

دوشنبه 15 شهريور 1395 - 21:45

العالم- انتشار قطعه ویدئو از دیدار جان کری وزیر امور خارجه آمریکا قبل از ورود به محل دیدار با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، موجب تعجب کاربران شبکه های مجازی شده است .

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، هنگامی که جان کری روز شنبه گذشته در دهلی نو به سمت محل اقامت السیسی می رفت، محافظ رئیس جمهوری مصر با سد کردن راه وی از او سوال کرد آیا تلفن موبایل  دوربین دار به همراه دارید؟

جان کری با تکان دادن سفر جواب منفی داد.

وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این نیز با توهین محافظان السیسی مواجه شده بود.

او دو سال قبل هنگام هم سفر به قاهره و ورود به کاخ ریاست جمهوری با بازرسی محافظان السیسی مواجه شده بود.

مرداد ماه سال 93  در اقدامی بی‌سابقه نیروهای امنیتی مصر جان کری و معاونان ارشد وی را قبل از دیدار با عبدالفتاح سیسی بازرسی بدنی کردند.

بازرسی جان کری قبل از دیدار با سیسی در سال 93

تصاویری از کاخ ریاست‌جمهوری مصر منتشر شد که در آن یک مسوول دستگاه فلزیاب در دست دارد و آن را تا بخش پایین کت جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌برد و سپس به وی اجازه عبور برای حضور در نشستی با عبدالفتاح سیسی، ‌رئیس‌جمهوری مصر می‌دهد.

در این تصاویر نشان داده می‌شود که کری و معاونان ارشد وی از فلزیاب عبور می‌کنند سپس با دستگاهی دیگر مورد تفتیش قرار می‌گیرند و نیروهای امنیتی دست کم از یکی از آنها می‌خواهند تا جیب‌های خود را خالی کند.

در آن سفر که با هدف توقف درگیری‌ها در غزه انجام شد، جاناتان فاینر، معاون مدیر دفتر کری و دیوید ثورن، مشاور ارشد وی و جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حضور داشتند.

9

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها