بلوف مفتی سعودی برای سرپوش بر فساد آل‌سعود

چهارشنبه 17 شهريور 1395 - 10:51

پس از افشای موارد بسیار متعددی از فساد خاندان حاکم عربستان به ویژه مقامات ارشد این کشور، مبلغان سعودی درتلاشند تا از هر راهی بر این رسوایی‌ها سرپوش بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، با انتشار ویدیویی از ملاقات گروهی از دانشجویان عربستانی در ژاپن با "محمد بن سلمان"، یکی از مفتی‌های شناخته شدۀ سعودی به نام "عادل الکلبانی" مدعی شد که جانشین ولیعهد و وزیر دفاع در این ملاقات از دست دادن با دانشجویان دختر خودداری کرده است.
الکلبانی از این اقدام پسر پادشاه عربستان تمجید کرده و آن را نشانه "اخلاق اسلامی" او دانسته است!
ادعای این مفتی سعودی درحالی است که در این ویدیو کاملا مشخص است، دانشجویان دختر عربستانی در ژاپن که همگی باحجاب هستند، خودشان با رعایت فاصله از مقابل بن سلمان عبور کرده و از دست دادن با او خودداری می‌کنند، و حتی برخی از آنان صورت خود را پوشانده و به پسر پادشاه کشورشان نگاه هم نمی‌کنند.
پیش از این "مجتهد" فعال معروف عربستانی که به دلیل انتشار خبرها و اسرار پشت پرده خاندان حاکم در عربستان از طریق شبکه‌های اجتماعی شهرت و هواداران بسیاری را در این کشور کسب کرده است، با اشاره به هزینه‌های گزاف سفر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و بیش از 4000 همراهش به شهر طنجه مغرب، فاش کرده بود: «درحالی که جوانان ما زیر آتش قرار دارند، ملک سلمان و فرزندش محمد و بیش از 4000 همراه در ناز و نعمت، خوشگذرانی، فساد و بی شرمی زندگی می‌کنند که در ذهن نمی گنجد.»
مجتهد، هیئت همراهان شاه سعودی را به رده های مختلف تقسیم کرد و نوشت: رده اول هیئت همراه را خانواده و افراد بسیار نزدیک تشکیل می دهند که با شاه و فرزندش محمد در سه کاخ مجلل در طنجه اقامت دارند.
وی افزود: محمد بن سلمان نه تنها به همین اندازه بسنده نکرده است بلکه درحال ساخت کاخی است که از نظر جلال و جبروت فراتر از کاخ دلما بهجه در ترکیه است و احتمالا هزینه ساخت آن از یک میلیارد ریال سعودی فراتر برود.
این فعال عربستانی تصریح کرد: رده دوم را دوستان نزدیک محمد بن سلمان و تیپ ارتش و گارد سلطنتی تشکیل می دهند که صدها ویلای توریستی را در منطقه الرمیلات و جاده اشقار به اقامت خود اختصاص داده اند. رده سوم را نیز درباریان و کارمندان بلندپایه دربار پادشاهی و شخصیت های مهم تشکیل می دهند اما شانس آنها از رده های بالایی کمتر است و در ویلاهای هتل فرح طنحه اقامت گزیده اند. چهارمین رده را سایر اعضای همراه شاه اعم از کارمندان عادی و دوستانِ دوستان و کسانی که با واسطه به این سفر آمده اند، تشکیل می دهند. آنها در هشت هتل که اکثر اتاق های آنها رزور شده است، اقامت دارند.
وی خاطرنشان کرد: با ارزیابی تعداد اتاق ها و خودروها، هزینه روزانه اقامت و استفاده از خودرو حدود 40 میلیون ریال سعودی است. علاوه بر این 10 میلیون ریال سعودی نیز هزینه معیشت روزانه است. در کل، هزینه روزانه در پایین ترین برآورد، 50 میلیون ریال سعودی است.
مجتهد افزود: اگر 50 میلیون ریال سعودی را در 75 روز ضرب کنیم، هزینه سفر شاه سعودی چیزی بین چهار تا 5 میلیارد ریال یعنی معادل حقوق یک سال کامل 40 هزار سرباز سعودی می شود. این هزینه ها جدای از هزینه های شرم آور هیئت سعودی از فساد اخلاقی گرفته تا شرب خمر و مواد مخدر و فحشا است؛ به حدی که صدای خود اهالی صنجه را نیز درآورده است.
وی افزود: «تقریبا همه روسپی های مغرب نیز به طنجه سرازیر شده اند زیرا درآمد یک شب آنها مساوی حقوق یک سال یک پرستار در مغرب است.»
مجتهد سپس این سوال عجیب را پرسید که "درک می کنیم ملک سلمان افسران بلندپایه گارد سلطنتی را با خود ببرد اما بردن یک تیپ ارتش آن هم در کوران جنگ یمن چه معنی می دهد؟"
وی افزود: کازینوها و رقاص خانه های طنجه مملو از شخصیت های بزرگ وزارت دفاع، گارد سلطنتی، دربار و درباریان و نظایر آنها است اما کارهای شخصیت های بسیار بسیار بلندپایه، در پستوی کاخ ها است.
مجتهد در پایان به اختصار نوشت: درحالی که جنگ در یمن در اوج خود قرار دارد، میلیاردها دلار برای فساد، تن پروری و خوشگذارنی و بی شرمی در مغرب به باد می رود.
رسانه های مغرب پیشتر نوشتند که سفر شاه سعودی و همراهانش برای برگزاری جشن ازدواج یکی از فرزندانش است و محمد ششم شاه مغرب و همسرش نیز در این مراسم شرکت خواهد کرد.

پربیننده ترین خبرها