جانورشناس انگلیسی مطرح کرد:

تفاوت ترامپ با شامپانزۀ نر چیست؟+ویدیو

دوشنبه 29 شهريور 1395 - 23:05

دانشمند انگلیسی حوزه رفتارشناسی که سال ها عمر خود را صرف شناخت حیوانات کرده است، در مصاحبه‌ای با مجلۀ آتلانتیک گفت شوخی های دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آمریکا، او را به یاد شامپانزۀ نر می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری العالم، جین گودال در این مصاحبه گفت: «رفتار دونالد ترامپ از بسیاری جهات شبیه شامپانزه نر و حس تسلط و غلبه گرایی آن است».

وی افزود: «شامپانزه نر به منظور تحت تاثیر قرار دادن رقبا و نمایش غلبه و قدرت خود دست به انجام کارهای نمایشی می زند. به عنوان مثال شاخه های درخت را می کشد، با دست به زمین می کوبد و سنگ پرتاب می کند. هرچقدر رقیب او از خود قدرت بیشتری نشان دهد، او برای حفظ موقعیتش دست به کارهای جالب تری می‌زند.»
جین گودال خاطرنشان کرد که ترامپ تا به امروز اقدام به پرتاب سنگ و کشیدن شاخه نکرده است؛ اما هیچ چیز غیرممکن نیست! ترامپ به جای چنین نمایش هایی، با زبان خود و از طریق حمله به شخصیت افراد و ناسزاهای نژادپرستانه و جنسی سعی در جلب توجه دارد.
قرار است ترامپ در 26 سپتامبر در یک مناظره انتخاباتی با هیلاری کلینتون شرکت کند.
گودال می گوید ترامپ با به زبان آوردن این جمله که «می دانم با هیلاری چه کار کنم» نشان می دهد که از برنده شدن در این مناظره بسیار لذت می برد و و تلاش می کند قبل از شروع رقابت، دشمنان احتمالی خود را دور کند.
گذشته از این که راهبردهای ترامپ بسیار بچه گانه است و شبیه آن تاکنون دیده نشده است مجلۀ تایمز دربارۀ او می نویسد که ترامپ قادر نیست برای این مناظره تمرین کند چون مشکلات شدیدی در تمرکز کردن دارد و نمی تواند اطلاعات پیچیده را تحلیل کند از این رو در این مناظره چیزی جز تهدید کردن نخواهد داشت که می توان خصوصیاتی چون صحبت کردن با زبان کلاس ششم و تکرار بیش از اندازۀ کلمات و به زبان آوردن جملات بریده بریده و بی معنا را هم برای آن در نظر گرفت.

202-9 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها