تهدید بالگرد آمریکایی از سوی ناو ایرانی در تنگه هرمز

تهدید بالگرد آمریکایی از سوی ناو ایرانی در تنگه هرمز
سه شنبه 9 آذر 1395 - 09:56

خبرگزاری رویترز به نقل از دوتن از مقامات دفاعی بی نام و نشان آمریکایی گزارش داد که روز شنبه یک کشتی متعلق به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» سلاح خود را به سمت یک بالگرد ارتش آمریکا در تنگه هرمز نشانه رفته است.

العالم ـ آمریکا

به گزارش رویترز این دو مقام دفاعی آمریکایی که حاضر نشدند نامشان را فاش کنند روز دوشنبه در گفتگو با این خبرگزاری گفته اند که روز شنبه یک کشتی متعلق به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» یک بالگرد ارتش آمریکا را در تنگه هرمز در تیررس جنگ افزار خود قرار داده است.

رویترز خاطرنشان کرد که رویارویی روز شنبه در تنگه هرمز جدیدترین مورد از اقدامات مشابه کشتی های ایرانی در سال میلادی جاری است؛ اما نخستین مورد گزارش شده از زمان پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه میلادی جاری به شمار می رود.

به گزارش مهر، ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود طی اظهاراتی مدعی شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، هر کشتی ایرانی که ناو آمریکا را در خلیج فارس تهدید کند،‌ «از آبها به بیرون رانده خواهد شد».

مقامات ایران تاکنون نسبت به این ادعای مقامات آمریکایی واکنشی نشان نداده اند.

مقامات آمریکایی گفتند که این رویارویی زمانی اتفاق افتاده که یک بالگرد «ام اچ- ۶۰» نیروی دریایی آمریکا در فاصله نیم مایلی (۸۰۰ متری) دو کشتی ایرانی در آبهای بین المللی پرواز کرد. این مقامات مدعی شدند که یکی از این دو کشتی ایرانی جنگ افزار خود را به سمت این بالگرد نشانه گرفت.

آنها مدعی شدند که «این اقدام کشتی ایرانی طبق استانداردهای ما تحریک آمیز است و می تواند به منزله تشدید [خصومتها] تلقی شود».

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها