اتهامات ترامپ به هواداران کلینتون رد شد

اتهامات ترامپ به هواداران کلینتون رد شد
سه شنبه 9 آذر 1395 - 13:28

قانونگذاران و کارشناسان مربوط به هر سه گرایش سیاسی در آمریکا اتهامات اخیر دونالد ترامپ در خصوص رای دادن غیر قانونی "میلیونها" آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کردند.

العالم-آمریکا
دونالد ترامپ اخیرا در واکنش به اجرایی شدن بازشماری آرای انتخابات در تویتر اعلام کرده بود: میلیون‌ها نفر در ایالت‌هایی مثل ویرجینیا، کالیفرنیا و نیوهمپشایر به طور غیرقانونی آرایشان را به صندوق انداختند.

ترامپ عنوان کرده بود که اگر میلیون‌ها نفر به طور غیرقانونی در انتخابات رای نداده بودند او می‌توانست در حوزه آرای مردمی نیز برنده انتخابات شود.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا همچنین در بیانیه‌ای، طرح بازشماری آرا را که اخیرا برای ایالت ویسکانسین اجرایی شد، "نقشه و حقه" خواند و تاکید کرد پیروزی او در انتخابات باید مورد احترام قرار بگیرد نه اینکه آن را "به چالش بکشند و یا سوء استفاده" کنند.

با این حال بعد از این ادعاهای مربوط به وقوع تقلب در انتخابات که هم از جانب ترامپ و هم از جانب هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ مطرح شده، ناظران، مقامات و کارشناسان وجود هر گونه سند و مدرک از وقوع تقلب گسترده در انتخابات آمریکا را رد کردند.

آنها همچنین گفتند که انتظار هیچ گونه تغییری در نتیجه انتخابات آمریکا نمی‌رود. این در حالی است که اخیرا نتیجه انتخابات در ایالت میشیگان نیز سر انجام اعلام شده و بر اساس این نتیجه ترامپ در این ایالت نیز پیروز شده و میزان آرای الکترال او به 306 افزایش یافت در حالی که کلینتون با فاصله بسیار زیادی با 232 رای الکترال پشت سر او قرار گرفت.

قانونگذاران در هر سه طیف جمهوری خواه، دموکرات و مستقل، اتهامات ترامپ را بی اساس دانسته و رد کرده‌اند.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که هیچ شاهدی برای تایید ادعای دونالد ترامپ درخصوص میلیون‌ها رای غیرقانونی علیه او در انتخابات ریاست جمهوری، وجود ندارد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید ضمن رد اتهامات ترامپ، خبرنگاران را برای اظهار نظر بیشتر به تیم ترامپ ارجاع داد.

برخی کارشناسان، مطرح شدن موضوع تقلب از جانب کاندیداها را خطرناک توصیف کردند.

جیمز لنکفورد، سناتور جمهوری خواه به سی ان ان گفت: من تا حال این اتفاق را یک در میلیون هم ندیده‌ام و نمی‌دانم ترامپ در باره چه چیزی صحبت می‌کند.

برنی سندرز، رقیب هم حزبی کلینتون در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها هم حرفهای ترامپ را "چرندیات بی‌اساس" دانست و آنها را در راستای دشوار کردن کار برای اقلیتها در آمریکا به منظور ثبت نام به عنوان رای دهنده دانست.

دیوید اسکانلن، یک مقام ارشد دولت محلی در ایالت نیو همپشایر گفت: موارد انفرادی تقلب رای دهندگان در هر انتخاباتی وجود دارد اما انتخابات امسال خیلی صحیح انجام شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها