غذایی که مفتی سعودی به آن "ایمان" آورد!! +ویدیو

سه شنبه 9 آذر 1395 - 15:01

انتشار ویدیویی از "ایمان آوردن" مفتی سعودی به یک "غذای اردنی" خشم کاربران شبکه های اجتماعی جهان عرب را برانگیخت.

العالم – عربستان

"محمد العریفی" که برخی او را مفتی "جهاد نکاح" می دانند؛ در مهمانی "محمد نوح القضات" نمایندۀ پارلمان اردن، در برابر دوربین به ستایش غذایی پرداخت که برای او آورده بودند.

العریفی در این ویدئو گفت: پیش از این "کبسه" – که غذایی عربستانی است – را ستوده بودم و از منسف – که غذایی اردنی است – کمتر ستایش کرده بودم؛ به همین سبب برخی از برادران گمان کردند می خواهم از شأن منسف بکاهم، اما در واقع آنچه گفتم جهت خنده بود.

وی سپس با خنده افزود: اما اکنون اعلام می کنم که به "خدا" و آن گاه به "منسف" ایمان آوردم و منسف را بهترین غذا می دانم.

العریفی سپس رو به حاضران کرد و پرسید: "آیا توبه ام را می پذیرید؟" نمایندۀ پارلمان اردن در پاسخ گفت: "او را می بخشیم" و العریفی افزود:"پس توبه می کنم، سه بار توبه می کنم". آن گاه لقمه ای از منسف را به دهان گرفت.

منسف؛ غذایی که العریفی به آن ایمان آورد

انتشار این ویدئو با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد و بسیاری از کاربران، این رفتارِ مفتی سعودی را محکوم کردند.

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشت: آن ها از منسفِ خوشمزه لقمه می گیرند و برای تروریست ها "لقمه های بمب" می فرستند تا با آن ها بی گناهان را بکشند.

یکی دیگر از کاربران خطاب به العریفی نوشت: تو از خوردن منسف لذت می بری در حالی که هزاران تن از آوارگان در این زمستان سرد، به سبب فتواهایی که تو و امثال تو صادر کردید، رنج می کشند. چطور می توانی خواب خوش داشته باشی؟

و سرانجام یک کاربر یمنی نوشت: درست است که کشورمان تحت محاصره اعراب متجاوز است و ملتمان زیر فشار گرسنگی؛ اما این گونه شوخی های سنگین نخواهد توانست شما را در جنگ با ملت یمن، پیروز کند.

205

پربیننده ترین خبرها