تحریف سخنان لاوروف درباره سوریه در رسانه های ترکیه

تحریف سخنان لاوروف درباره سوریه در رسانه های ترکیه
پنج‌شنبه 11 آذر 1395 - 20:05

العالم ـ وزارت خارجه ترکیه از رسانه های کشور خواست تا اشتباه صورت گرفته در ترجمه اظهارات وزیر خارجه روسیه درباره قتل 3 نظامی ترک نزدیک منطقه الباب را اصلاح کنند.

به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم، سرگئی لاوروف امروز (پنجشنبه 1 دسامبر)  در یک نشست مطبوعاتی مشترک با همتای ترکی اش مولود چاووش اوغلو گفت: روسیه با این حادثه هیچ ارتباطی ندارد، همچنین جمهوری سوریه و نیروی هوایی اش نیز ارتباطی با آن ندارند.

به نوشته روسیا الیوم، این اظهارات لاوروف در پاسخ به بیانیه ستاد کل ارتش ترکیه در 24 نوامبر در خصوص کشته شدن 3 نظامی ترک در خلال عملیات سپر دفاع در شمال سوریه در اطراف شهر الباب مطرح شد. بیانیه ستاد کل ارتش ترکیه احتمال داد که این حادثه بر اثر حملات هوایی جنگنده های سوریه اتفاق افتاده باشد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که رسانه های کشور هنگام پوشش اظهارات لاوروف و ترجمه آنها به ترکی دچار اشتباه شدند؛ آنها از زبان وزیر خارجه روسیه نقل کردند که "نظام سوریه مرتکب چنین حمله ای شده است".

این وزارت خانه تاکید کرد که لاوروف در یک نشست مطبوعاتی تاکید کرده بود که روسیه و سوریه با حمله نظامی که منجر به کشته شدن سه نظامی ترک شده است، ارتباطی ندارند... و رسانه های ترکیه این اظهارات را وارونه جلوه دادند.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است که از مسئولان رسانه ها می خواهیم که اخبار خود را تصحیح کنند و این اشتباه را که بر اثر ترجمه نادرست صورت گرفته است، اصلاح کنند.

210-9

پربیننده ترین خبرها