ماجرای نصب بیلبورد رهبر انقلاب در شهرهای آلمان

ماجرای نصب بیلبورد رهبر انقلاب در شهرهای آلمان
جمعه 12 آذر 1395 - 21:33

عکسی از رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمله‌ای در دعوت به مطالعه درباره اسلام در دو شهر بزرگ آلمان بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی منتشر شده است.

العالم ـ اروپا

ماجرا از دیدن یک پلاکارد بزرگ شروع شد؛ پلاکاردی با عکس مقام معظم رهبری در شهر کلن و جمله‌ای به زبان آلمانی در کنار آن: «با اسلام از طریق منابع واقعی آشنا شوید، منابع دست اول. با اسلام از طریق قرآن و سرگذشت پیامبر بزرگ آن مأنوس شوید.»

در پایین این نقل قول نیز آمده: برای اطلاعات بیشتر به سایت letter4u مراجعه کنید.

دویچه وله در گزارشی نوشت، در جست‌وجوی letter4u به سایت آلمانی شیعه نیوز می‌رسیم که توسط "انصار حزب‌الله" اداره می‌شود.

سرآغاز تشکیل گروه letter4u به نامه‌ای بر می‌گردد که رهبرمعظم انقلاب پس از حملات تروریستی پاریس خطاب به جوانان اروپایی منتشر کرد و در آن دو عنصر "پرخاشگری" و "بی‌بندوباری اخلاقی" را که به مؤلفه‌های اصلی فرهنگ غربی تبدیل شده‌اند، عامل بروز چنین حملاتی برشمرد.

در دسامبر ۲۰۱۵ (یک سال پیش) کنفرانسی با نام letter4u در ایالت زاکسن هاوزن در شرق آلمان برگزار شد. برگزارکننده این کنفرانس "انجمن دانشجویان و دانش‌آموختگان شیعه" به نام "معبود" بود.

در صفحه فیس‌بوک letter4u عکسی از بیلبورد رهبری در شهر دلمن‌هورست در ایالت نیدرزاکسن درشمال آلمان قرار داده شده که مربوط به دسامبر ۲۰۱۵ است و ظاهرا برای اولین بار در آلمان این بیلبورد نصب شده است.

بیلبورد شهر کلن با عکس رهبری تا روز ۲۲ نوامبر در نزدیکی ساختمان یونی سنتر واقع در محله زولتز نزدیک دانشگاه کلن نصب بوده است.

بیلبورد رهبری در شهر فرانک فورت

نصب بیلبورد رهبری که به نظر می رسد بدون هماهنگی در شهرهای آلمان صورت گرفته، فقط محدود به کلن نبود، حداقل در یک شهر دیگر آلمان نیز همین پلاکارد نصب شده بود؛ فرانکفورت، جاده ماینز.

در جست‌وجو به زبان فارسی به دنبال "مجمع اسلامی جوامع شیعه در آلمان" و یا انجمن شیعیان آلمان به اخبار زیادی از دیدار رئیس این انجمن با روحانیون داخل ایران بر می‌خوریم؛ از جمله دیدار با آیت‌الله جوادی آملی و دیدار با ریاست دانشگاه اسلامی باقرالعلوم.

این انجمن همچنین در سپتامبر سال ۲۰۱۵ (سال گذشته) کنفرانسی با نام "همایش بزرگداشت غدیر خم" در شهر هاگن آلمان برگزار کرد.

طبق آمار رسمی، در آلمان ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مسلمان زندگی می‌کنند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها