روحانی به مجلس رفت

روحانی به مجلس رفت
يکشنبه 14 آذر 1395 - 08:41

رییس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه سال 1396 کل کشور به مجلس رفت.

العالم - ایران
دکتر حسن روحانی در بدو ورود به صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد استقبال علی مطهری نایب رییس مجلس و جمعی از نمایندگان قرار گرفت.
روحانی قرار است پیش از تقدیم آخرین لایحه بودجه دولت یازدهم، جزییات، عملکرد قانون برنامه و همچنین میزان پیشرفت کشور درچارچوب سیاست‌های کلی برنامه را تشریح کند، و توضیحاتی در مورد ویژگی‌ها و رویکردهای مهم بودجه سال آینده به نمایندگان مردم ارائه ‌دهد و سپس آن را به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
پس از تقدیم بر اساس بند 1 ماده 186 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بلافاصله چاپ و توزیع لایحه بودجه 96 و پیوست‌ها و سوابق آن آغاز می‌شود و نمایندگان مجلس پس از توزیع لایحه 10 روز فرصت خواهند داشت تا پیشنهادهای خود را در مورد بودجه سال آینده به کمیسیون های تخصصی مجلس ارائه دهند.
کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز 15 روز زمان خواهند داشت تا گزارش خود را به کمیسیون تلفیق که برای بررسی لایحه بودجه تشکیل می‌شود، ارسال کنند.
کمیسیون تلفیق مجلس نیز به مدت 15 روز لایحه بودجه و گزارش‌های دریافتی را بررسی می‌کند و در پایان این مهلت که البته با موافقت هیات رئیسه قابل تمدید نیز است، باید گزارش خود را در مورد این لایحه صحن علنی مجلس ارائه کند. منبع: ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها