جهش بی‌سابقۀ نرخ در فرودگاه مهرآباد + جدول

جهش بی‌سابقۀ نرخ در فرودگاه مهرآباد + جدول
يکشنبه 14 آذر 1395 - 19:11

بهای استفاده از خدمات پارکینگ فرودگاه مهرآباد، در افزایشی بی‌سابقه، 110 تا 150 درصد گران شد؛ نرخ‌هایی که در مقایسه با دو سال پیش، حدودا 6 برابر شده است!

افرادی که در دو روز گذشته از پارکینگ ترمینال های مختلف فرودگاه مهرآباد تهران استفاده کردند، هنگام پرداخت بهای توقف در پارکینگ، شوکه شدند.

از چند روز پیش، در مقابل ورودی پارکینگ های فرودگاه قدیمی تهران، تابلویی نصب شده بود که در آن، بر مبنای مصوبه «مجمع عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی"، از تاریخ 12 آذرماه، نرخ استفاده از پارکینگ های فرودگاه مهرآباد، برای دومین سال پیاپی با افزایش بیش از 100 درصدی همراه بوده و ورودی پارکینگ به 19000 ریال؛ هر ساعت توقف 11000 ریال و توقف شبانه روزی، 190000 تا 230000 ریال تعیین شده است! (جدول 1)

بدین ترتیب برای کسانی که قصد مسافرت چند روزه به یکی از شهرهای کشور را دارند، استفاده از گران ترین وسیله نقلیه عمومی، مانند آژانس های کرایه خودرو تشریفاتی و لوکس، به مراتب ارزان تر از توقف خودرو شخصی در پارکینگ های مهرآباد خواهد بود.

این در حالی است که نرخ ورودی، توقف ساعتی و 24 ساعته در پارکینگ فرودگاه در سال 93 به ترتیب برابر با 3000، 3000 و 42000 ريال بوده است. (جدول 2) بدین ترتیب این نرخ ها در مقایسه با دو سال قبل، به طور میانگین حدودا 6 برابر شده است!

به نظر می رسد نهادی که خود را «مجمع عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی" می نامد، با تصوّر این که با قشری از جامعه سر و کار دارد که افزایش نرخ ها برایشان چندان مهم نیست؛ یا این که به طور اتفاقی و گاه گاه از این خدمات استفاده می کنند و مجالی برای اعتراض ندارند، هر سال بهای این خدمت مهم فرودگاهی را حدودا سه برابر می کنند و مراجعین هم ناچار به پرداخت این هزینه گزاف هستند؛ هزینه ای که حدودا 6 برابر نرخ پارکینگ های سطح شهر تهران است. (جدول 3)

 مجمع مذکور باید در برابر این پرسش پاسخگو باشد که مبنای افزایش نرخ، کدام تعرفه و کدام معیار است که امکان تعیین نرخی معادل 6 برابر خدمات مشابه در گران ترین خیابان های تهران را فراهم کرده است؟

جدول 1 : تعرفه جدید بهای استفاده از پارکینگهای مهرآباد

جدول 2 : بهای خدمات پارکینگ مهرآباد در سال 93

 

جدول 3 : نرخنامه پارکینگ های سطح شهر تهران

 

 

 

دسته بندی ها :

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها