آنچه غربی‌ها از ناوهواپیمابر روسی نمی‌دانند

آنچه غربی‌ها از ناوهواپیمابر روسی نمی‌دانند
يکشنبه 14 آذر 1395 - 21:27

رسانه‌های غربی در روزهای اخیر، ناوهواپیمابر روسی"دریادار کوزنیتسوف" را به سخره گرفته و مدعی شده‌اند که این ناوهواپیمابر نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد.

العالم - سوریه

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: نکته ای که بسیاری از این رسانه های غربی نمی دانند یا خود را از آن غافل نشان می دهند، این است که این کشتی بزرگ، فقط یک ناوهواپیمابر نیست، بلکه اسرار زیادی را پنهان کرده که می تواند غافلگیر کننده باشد.

یکی از این ناوهواپیمابر روسی "دریادار کوزنیتسوف" برای انجام ماموریت های جنگی خود ضد گروه تروریستی داعش نزدیک ساحل سوریه مستقر شده است، اما این سوال وجود دارد که این ناوهواپیمابر چگونه می تواند از خود در برابر دیگر ناوگان های دریایی مخصوص دشمن محافظت کند.

در همین حال شبکه تلویزیونی"زوزدا" روسیه گزارشی را پخش کرد که نشان می دهد این ناوهواپیمابر حامل تعداد زیادی موشک گرانیت روسی است که برخی از آن ها به طور همزمان فعال هستند و می توانند با هم شلیک شوند و یک ناوگان بزرگ دریایی را یکجا نابود کنند.

این موشک ها شامل موشک های کروز P-700 گرانيت هستند که برد آنان تا مسافت 700 کیلومتری است واین کشتی می تواند در یک لحظه 12 موشک از این نوع را شلیک کند. این کشتی عظیم الجثه می تواند 50 بالگرد وهواپیما را حمل کند و البته پس از بازگشت از ماموریت جنگی خود در دریای مدیترانه، منتظر تغییرات بسیار است.

215

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها