نام البغدادی و الجولانی روی خیابان های پاریس و لندن؟

نام البغدادی و الجولانی روی خیابان های پاریس و لندن؟
سه شنبه 16 آذر 1395 - 19:26

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، امریکا، فرانسه و انگلیس را به دلیل عملکردشان در روزهای آغاز حمله به سوریه به شدت مورد انتقاد قرار داد.

العالم - سوریه

به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم به نقل از خبرگزاری "سانا"، بشار جعفری در جلسه شورای امنیت سازمان ملل که به منظور تصویب طرح اجرای آتش بس در حلب تشکیل شد گفت که حتی اگر کشورهای حامی تروریسم، سرکرده های تروریسم را برای جایزه صلح نوبل کاندید کنند، تعجب نخواهد کرد.
جعفری به ویژه انگلیس و فرانسه را مورد انتقاد قرار داده و گفت: "تعجبی نیست اگر این دو دولت اسم ابو محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره و ابوبکر بغدادی سرکرده داعش را به نشانه قدردانی از زحمات آنها در خدمت به بشریت و تقویت دمکراسی و حمایت از غیر نظامیان بر خیابان های لندن و پاریس بگذارند."
وی طرح قطعنامه آتش بس 7 روزه در حلب و پایان درگیری در سراسر سوریه را که با وتوی روسیه و چین رو به رو شد فرصتی برای تجدید قوای تروریست ها و تقویت تسلیحاتی آنها دانست.
نماینده دائم سوریه درسازمان ملل از کشورهایی که خود را علاقمند به منافع ملت سوریه یا حل سیاسی بحران این کشور با همکاری سران دمشق یا نابود کردن تروریسم می دانند خواست این کارها را از طریق دولت سوریه دنبال کنند.
جعفری با اشاره به اقدام ها و عملکرد امریکا، فرانسه و انگلیس از همان روزهای آغاز جنگ تروریستی علیه سوریه، این سه کشور را شایسته لقب سه شمشیرزن در دفاع از تروریسم دانست.
وی سپس به افزایش خطر تروریسم در سراسر جهان اشاره کرد که به دلیل سیاست های ابلهانه این کشورها و باج خواهی سیاسی آنها، اکنون تمام کشورها را تهدید می کند.
نماینده سوریه در این جلسه از سایر اعضای سازمان ملل متحد خواست از تبعیت کورکورانه از سیاست های برخی کشورهای عضو در داخل و خارج از سازمان برای تصویب قطعنامه هایی که فقط به تقویت تروریسم در سوریه می انجامد، پرهیز کنند زیرا هیچیک از کشورهای عضو از شر تروریسم در امان نیستند.
جعفری خاطرنشان کرد که وقتی وزیر امور خارجه انگلیس که کشورش از اعضای دائم شورای امنیت است به صراحت می گوید که قصد دارد به آل سعود در حمله به یمن کمک تسلیحاتی و مشورتی کند و چشم از حجم جنایات آل سعود و کشتار هزاران غیر نظامی در یمن و تخریب این کشور می بندد، چنین کشوری حق ندارد به دیگران اتهام های بی اساس وارد کند.

208-9

پربیننده ترین خبرها