افشای رازمومیایی 3200 ساله پس از یک قرن

افشای رازمومیایی 3200 ساله پس از یک قرن
پنج‌شنبه 18 آذر 1395 - 15:13

باستان شناسان ایتالیایی پرده از راز مومیایی که بیش از ۱۰۰ سال پیش کشف شده بود، برداشته و توانستند هویت آن را حدس بزنند.

العالم - اروپا

به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم به نقل از تلگراف، سال ۱۹۰۴ میلادی بود که  یک باستان‌شناس ایتالیایی پیشگام به نام «ارنستو شیاپارلی» در دره ملکه های مصر، توانست یک گور باستانی را کشف کند. این گور چندین سال پس از تدفین مورد غارت قرار گرفته بود و به همین جهت، دو پای یک مومیایی بدون سر، تنها سر نخ باستان شناسان برای رسیده به هویت فرد دفن شده در گور بود.

باستان شناسان یک قرن است که به دنبال کشف هویت شخصی هستند که در این گور باستانی ۳۲۰۰ ساله دفن شده و اخیرا به نتایجی رسیدند. آن ها می گویند این مومیایی متعلق به نفرتاری همسر اصلی سلطنتی رامسس بزرگ است.

باستان شناسان که به وسیله ی مجموعه ای از عکس‌برداری‌های اشعه ایکس و آزمایشات دی‌اِن‌اِی صورت گرفته، منجر به کشف هویت این مومیایی شد و آن ها دریافتند که او زنی بسیار بلند قد با حدود سنی ۴۰ سال بوده است.

آن طور که از محل دفن و اشیایی مثل یک جفت صندل که به همراه این جسد کشف شده نشان می دهد که او از طبقه اشراف بوده است و در حدود سال ۱۲۰۰ پیش از میلاد دفن شده، دورانی که دقیقا به دوران حیات نفرتاری بر می گردد. تمام این ها سبب شده تا باستان شناس ها او را محتمل‌ترین فردی بدانند که در این گور دفن شده است.

گور باستانی سال ها قبل از آن که کشف شود، توسط باستان شناس های ایتالیایی غارت شده بود و همین دلیلی بود تا رسیدن به هویت فرد دفن شده دشوار شود.

در مورد نفرتاری خوب است بدانید که او مشهورترین ملکه‌ مصر باستان و همسر رامسس فرعون بود که قلمرو خود را تا خاورمیانه امروزی گسترش داد.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها