سید حسن نصرالله جمعه چه خواهد گفت؟

سید حسن نصرالله جمعه چه خواهد گفت؟
جمعه 19 آذر 1395 - 02:30

به عقیده ناظران و تحلیلگران لبنانی، سید حسن نصرالله در سخنان امروز خود به موضوعات مهمی اشاره خواهد کرد.

العالم لبنان

دبیر کل حزب الله لبنان جمعه سخنرانی مهمی ایراد خواهد کرد و انتظار می رود همانند گذشته، سخنرانی وی دارای بازتاب های گسترده داخلی و منطقه ای باشد.

هر یک از طرف های لبنانی و منطقه‌ای، منتظر محتوای سخنرانی وی هستند چرا که این سخنان دارای موضع گیری های مهم و ارائه راهکارهایی است که می توان از آن برای حل بحران ها استفاده کرد.

به نوشته پایگاه العهد نصرالله برخلاف برخی افراد، علاقه‌ای به "سخنرانی برای سخنرانی" ندارد و فقط در مواقع ضروری حاضر به ایراد سخنرانی می شود و سخنان تلویزیونی روز جمعه وی نیز در این چارچوب قرار دارد.

منابع آگاه به العهد گفتند که موضوعات داخلی لبنان بیشترین بخش سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان را شامل می شود به ویژه آن که فتنه های سیاسی و رسانه ای به حد بی سابقه ای رسیده است و برخی از طرف ها با به راه انداختن این فتنه به دنبال اختلاف افکنی میان نیروهای جریان هشت مارس هستند و این مسئله را القاء می کنند که دیگر هیچ رابطه ائتلافی میان حزب الله و جریان ملی آزاد وجود ندارد.

این منابع تاکید کردند: سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به بحران سیاسی کنونی در لبنان از بعد به تاخیر افتادن تشکیل دولت جدید خواهد پرداخت و راه حل خود را برای تشکیل کابینه مطرح خواهد کرد.

وی همچنین در سخنان خود اتهامات بی پایه و اساس را علیه شیعیان لبنان رد خواهد کرد. برخی ها با این اتهام زنی ها، شیعیان لبنان را مانعی بر سر رسیدن به هر گونه راه حل و دلیل بحران کنونی عنوان می کنند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها