100درصد اعتبار مصوبه های استانی پرداخت میشود

100درصد اعتبار مصوبه های استانی پرداخت میشود
شنبه 20 آذر 1395 - 13:16

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تاکنون 82 درصد اعتبار مصوبات سفرهای استانی هیات دولت پرداخت شده است، گفت: تا 2 هفته دیگر مانده اعتبار همه این طرح ها تامین می شود.

العالم ـ ایران

محمدباقر نوبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: بر اساس گزارشی که امروز از طرح احداث راه آهن میانه -بستان آباد -تبریز به طول 132 کیلومتر داده شد، همه کارهای زیرسازی و روسازی بیش از 100 کیلومتر انجام شده است.
وی ادامه داد: انتظار داریم عملیات احداث 26 کیلومتر باقی مانده از این مسیر نیز ظرف چند ماه آینده به اتمام برسد و بخش بستان آباد - تبریز نیز در ادامه آن استمرار داشته باشد.
نوبخت با اشاره به اینکه بخش حمل و نقل ریلی برای دولت در اولویت است، گفت: با توجه به جایگاه ویژه تبریز، خطوط مواصلاتی این استان برای دولت بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه راه آهن اردبیل نیز می تواند به میانه متصل شود، افزود: این پروژه از جمله طرح هایی است که اتصال میانه به تبریز را حائز اهمیت می کند.
نوبخت خاطرنشان کرد: تامین اعتبار مناسب بیش از 10 هزار میلیارد تومانی برای 4 اولویت کشور از جمله حمل و نقل ریلی، محیط زیست و آب و فاضلاب پیش بینی شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در سال جاری برای خط ریلی میانه - تبریز 262 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که بر حسب ضرورت به 375 میلیارد تومان افزایش یافت.
وی گفت: دولت موطف است که برای تکمیل راه ها اقدام کند و هیچ مشکلی با وجود محدودیت ها برای توسعه حمل و نقل ریلی نداریم.
وی تشریح کرد: با نظارت استاندار آذربایجان شرقی به عنوان نماینده دولت برای این طرح بین المللی امیدواریم در ماه های آینده شاهد افتتاح بخش میانه به بستان آباد راه آهن تبریز-میانه باشیم.
وی ادامه داد: امروز همزمان با بازدید و برسی پیشرفت کار، ریل گذاری 106 کیلومتر از این طرح مهم ریلی نیز آغاز می شود.
وی افزود: به فرجام رسیدن این طرح جزء سیاستگزاری های ملی و مطالبات مردمی است و با همه محدودیت های مالی با اطمینان می گویم نباید تکمیل کار را به تعویق انداخت.
محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشورمان برای بازدید از روند پیشرفت طرح ملی راه آهن تبریز-میانه، امروز شنبه، سفر نصف روزه ای به آذربایجان شرقی داشت.
خط آهن میانه - تبریز از جمله پروژه های بزرگ و راهبردی استان آذربایجان شرقی است که در 10 قطعه به هم پیوسته و در مجموع به طول 200 کیلومتر توسط مهندسان و پیمانکاران استان ساخته می شود و تاکنون بیش از 89 درصد از عملیات زیرساخت های آن به پایان رسیده است.
با احداث خط‌آهن میانه- بستان‌آباد- تبریز که 100 کیلومتر کوتاه‌تر از مسیر موجود است زمان سفر نسبت به خط ریلی موجود برای قطارهای مسافری از میانه تا تبریز از 7 ساعت و نیم به کمتر از 3 ساعت و برای قطارهای باری در حدود 5 ساعت کاهش خواهد یافت.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها