سیاستمداران آمریکایی: قایق‌های ایران را در خلیج فارس غرق کنید!

سیاستمداران آمریکایی: قایق‌های ایران را در خلیج فارس غرق کنید!
شنبه 20 آذر 1395 - 13:21

لابی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» جلسه‌ای مضحک علیه کشورمان تشکیل داد.

العالم - آمریکا

وبسایت «آنتی‌وار» گزارش داد؛ «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» -- یک لابی ضد فعالیت‌های هسته‌ای تهران -- جلسه‌ای را در واشینگتن با عنوان «آینده سیاست ایران» تشکیل داد.
عنوان این جلسه از سوی «ایلینا روس-لهتینن»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا و«جو لیبرمن» عضو سنای آمریکا انتخاب شد و هدف از برگزاری آن، درخواست برای افزایش سخت‌گیری‌ها علیه ایران بود.
چندین عضو حاضر در این جلسه اعلام کردند آمریکا باید محدودیت‌های تحریم‌ها را بپذیرد و قایق‌های نیروی دریایی ایران را در خلیج فارس غرق کند.
لیبرمن و «مارک دابوویتز»، رئیس بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها، دو نفری بودند که در این جلسه پیشنهاداتی را مطرح کردند.
روس-لهتینن پیشنهاد داد آمریکا علاوه بر پیشبرد این جنگ آشکار علیه ایران، باید تحریم‌هایی که بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور را هدف قرار می‌دهند، افزایش دهد. همچنین تحریم‌هایی که در پی دستیابی ایران و گروه پنج بعلاوه یک به توافق هسته‌ای برداشته شد، باید به محض روی کار آمدن دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور منتخب آمریکا -- بار دیگر اعمال شود.
اتحاد علیه ایران هسته‌ای در ابتدا شامل کشورهایی می‌شد که متعهد شده بودند با ایران تجارت نکنند. از زمان امضای توافق هسته ای ایران و رفع تحریم‌های بین المللی علیه تهران، این لابی، شرکت‌های مستقر در کشورهایی مانند فرانسه را به تهدید تحریم‌ها در صورت امضای قرارداد با ایران تهدید می‌کند.
«شلدون ادلسون» سرمایه‌دار یهودی-آمریکایی، مدیر عامل شرکت «لاس‌وگاس سَندز» و از نزدیکان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، و توماس کاپلن – سرمایه‌دار آمریکایی --- از این گروه ضد ایرانی حمایت می‌کنند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها