ترامپ باز هم مدعی وقوع تقلب در انتخابات شد

ترامپ باز هم مدعی وقوع تقلب در انتخابات شد
سه شنبه 5 بهمن 1395 - 13:04

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شده است اگر سه تا پنج میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری رای نمی دادند او در بخش آرای مستقیم مردمی نیز برنده انتخابات می شد.

  العالم-آمریکا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنا به گفته یک دستیار حزب دموکرات آمریکا که نامش را فاش نکرده، دونالد ترامپ این ادعا را در جریان یک نشست در کاخ سفید با رهبران دموکرات و جمهوری خواه کنگره آمریکا بدون اشاره کردن به هر گونه مدرک و شواهد مطرح کرده است.

کوین مک کارتی، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به این نشست به خبرنگاران گفته که ترامپ و قانونگذاران آمریکایی درباره "آرای متفاوت مردمی و کالج‌های الکتورال در انتخابات آمریکا" به بحث پرداخته‌اند.

نانسی پلوسی رهبری دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پاسخ به این که آیا در این نشست مساله‌ای باعث تعجبش شده گفت: حتی درباره آن حرف هم نخواهم زد.

تا کنون هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود نداشته که نشان دهد اخلال یا حمله سایبری گسترده ای که نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را تغییر دهد، رخ داده است.

ترامپ در این انتخابات توانست در حوزه آرای الکترال کالج توانست با اختلاف زیادی برنده شود اما هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ در این انتخابات در حوزه آرای مردمی با ۲.۹ میلیون رای بیشتر پیروز شد.

ترامپ در سراسر کمپین انتخاباتی یک سری ادعاها را در مورد وقوع تقلب در انتخابات مطرح کرد.

منبع:ایسنا
 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها