آمفی تئاتر روم باستان در سلیمانیه عراق!

آمفی تئاتر روم باستان در سلیمانیه عراق!
جمعه 8 بهمن 1395 - 13:25

به تازگی آمفی تئاتری به شکل آمفی تئاتر باستانی روم در عراق ساخته شده است. این آمفی تئاتر اخیرا در شهر سلیمانیه عراق ساخته شده و بخشی از طرح حمایت از رویدادهای فرهنگی در این شهر به حساب می آید.

العالم - عراق
سومریه نیوز روز جمعه گزارش داد این پروژه، 4.6 میلیون دلار هزینه داشته است و بنای آن از دو سال پیش آغاز شده است. در این آمفی تئاتر از شکل و معماری و نوع طراحی آمفی تئاتر کلوسیوم در روم الگوبرداری شده و قرار است در ژوئن آینده افتتاح شود.
مسئولین این پروژه امیدوارند بتوانند از این آمفی تئاتر برای برپایی جشنواره هایی شبیه آنچه که در اردن و تونس برگزار می شود، استفاده کنند.
طراحی داخلی و خارجی این آمفی تئاتر شبیه ساختمان کلوسیوم در روم است البته به استثنای دیواره خارجی آن که با استفاده از آجرهایی که از ایران وارد کرده ایم ساخته می شود نه سنگ رسوبی "تراورتن" که در ساختمان کلوسیوم به کار رفته است.
این آمفی تئاتر بیضی شکل در پارک "هواری شار" در زمینی به مساحت 1000 کیلومتر مربع و با ظرفیت 5000 نفر تماشاچی ساخته می شود.
این پروژه شامل تماشاخانه و یک باغ با تمام امکانات و مراکز تفریحی از جمله باغ وحش، زمین گلف، ورزشگاه با ورزشهای مختلف و یک مرکز خرید است. هزینه ساخت این آمفی تئاتر از سوی دولت کردستان و از محل کمک بازرگانان شهر ساخته می شود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها