نبرد و چند دستگی بین گروههای مسلح در حومۀ حلب

نبرد و چند دستگی بین گروههای مسلح در حومۀ حلب
سه شنبه 12 بهمن 1395 - 13:37

دو گروه تروریستی موسوم به "هیئت تحریر الشام" و "احرار الشام" در حومۀ غربی شهر حلب در شمال سوریه به جان هم افتادند.

العالم - سوریه

عناصر گروه تروریستی موسوم به "هیئت تحریر الشام" که به تازگی به فرماندهی گروه مسلح جبهه فتح الشام (جبهه النصره سابق) تشکیل شده است، یکشنبه شب به "دادگاه شرعی" گروه تروریستی احرام الشام در شهر داره عزه در حومۀ غربی شهر حلب یورش بردند و آن را بعد از فرار نگهبانان آن، به کنترل خود در آوردند.

این حمله ساعاتی بعد از آن صورت گرفت که فرمانده هیئت تحریر الشام خواستار یک دادگاه شرعی مشترک بین دوطرف برای حل درگیری موجود شد و جبهه فتح الشام را به تعدی به سایر گروههای مسلح - پیش از پیوستن آن به هیئت تحریر الشام- متهم کرد.

در تحولی قابل توجه، شماری از سران گروه احرار الشام جدایی خود از این گروه و پیوستن به هیئت تحریر الشام اعلام کرد که از ادغام 5 گروه از جمله "جبهه فتح الشام" تشکیل شده است و فرماندهی این هیئت را ابوجابر الشیخ برعهده دارد.

ابو صالح طحان جانشین فرمانده گروه احرار الشام در امور نظامی و از بارزترین فرماندهان این گروه در مطالبی در توییتر فرمانبرداری خود از ابوجابر را اعلام کرد. ابویوسف المهاجر سخنگوی گروه احرار الشام نیز از این گروه استعفا و به هیئت تحریر الشام پیوست و ابوالفتح الفرغلی مسئول دفتر مطالعات در هیئت دعوت و ارشاد این گروه نیز پیوستن خود را به هیئت تحریر الشام اعلام کرد.

از سوی دیگر، احمد علی قره علی سخنگوی رسمی گروه احرار الشام گزارش ها درخصوص جدایی هریک از گروههای زیر مجموعه گروه احرار الشام را تکذیب کرد و در توییتر نوشت: هیچ یک از گروههای نظامی ما وارد هیئت تحریر الشام نشده است و استعفای هاشم الشیخ و ابویسف المهاجر به دلایل شخصی صورت گرفته است.

همچنین عبدالله المحیسنی تروریست سعودی تباری که به اصطلاح "قاضی کل اتاق عملیات" گروه تروریستی موسوم جیش الفتح است، پیوستن خود به هیئت تحریر الشام را اعلام کرد.

6

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها