روحانی: عده ای میخواهند مردم را به ناامیدی تحریک کنند

روحانی: عده ای میخواهند مردم را به ناامیدی تحریک کنند
شنبه 14 اسفند 1395 - 10:08

رییس جمهوری با بیان این که هیچ چیز مهم تر و بالاتر از امید برای یک ملت نیست و ایمان با امید به آینده است، تصریح کرد، عده ای هستند که می خواهند همواره مردم را به ناامیدی تحریک کنند.

العالم ـ ایران

حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین تجلیل از نشان آوران المپیک و پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو و قهرمانان سال ۹۴، در سالن اجلاس سران خاطرنشان کرد: مسایلی که تعلق به فرد خاص قومیت خاص مذهب خاص ندارد و تمام اتباع ایرانی نسبت به آن تاثیر می پذیرند آن موضوع از دید ملی برای ما فوق العاده اهمیت دارد.
وی گفت: برخی از مشکلات ما ملی است. نارسایی ها در زمینه محیط زیست و آب و در زمینه اقتصادی و معیشت مردم، ملی است. ایران و ایرانی دو واژه و کلمه ای است که باید به آن توجه شود.
روحانی خاطرنشان کرد: هیچ چیز مهم تر و بالاتر از امید برای یک ملت نیست. اگر به آینده امیدوار نباشیم و احساس نکنیم گشایش پیش روی ماست آنجا حرکت و تلاش محقق نخواهد شد. ایمان با امید به آینده است. عده ای هستند که می خواهند همواره مردم را به ناامیدی تحریک کنند. چرا بعضی نصفه خالی لیوان را می بینند؟.
رییس جمهور تصریح کرد: امید یک سبد است و ما نیاز به سبد امید داریم همچون سبد ارزی. این سبد امید یک بخشی از آن مربوط به اقتصاد است. مردم باید نسبت به سود سرمایه شان امیدوار باشند. ثبات در مقرارت و برنامه ریزی صحیح و حرکت درست اقتصادی به مردم امید می دهد.

وقتی فیلم و دیپلماسی شما در سطح جهان تحریم ها را پس می زند
روحانی گفت: وقتی هنر در بخش جهانی شرکت می کند و قتی فیلم شما در سطح جهان و وقتی دیپلماسی شما در سطح جهان حرکت درست دارد و تحریم ها را پس می زند و روابط با جهان را تعامل می دهد جزو سبد امید ماست. بخش دیگر سلامت و ورزش و قهرمانی است. قهرمانان ما امید افرینند.
وی افزود: یک پیروزی در مسابقه دلها را شاد می کند. ما انسانیم ما نیاز به خوشحالی داریم. فکر نکنیم مردم بدون نشاط می توانند از مشکلات فراوان زندگی عبور کنند. نشاط باعث می شود فکر شما آزاد شود.

ورود موفق زنان ایرانی به مسابقات جهانی

روحانی با بیان این که ورزش آرامش آفرین است، گفت: ورزش از دید ملی و امید و مسایل اجتماعی برای جامعه اهمیت دارد. مسابقات جهانی در گذشته بیشتر مردانه بود امروز به حمدالله بانوان ما وارد صحنه رقابت شدند هم پاسدار فرهنگ ایرانی ـ اسلامی هستند و هم پاسدار قدرت و توانمندی ملی در صحنه ورزش هستند. بانوان ما از کیمیا تا ساره چه نشاطی برای ورزش ما آوردند.

آن دوران دیگر سپری شد که زن فقط آشپزی کند

 رییس جمهور تصریح کرد، ما خوشحالیم که زنان جامعه ما در همه امور مهم حضور دارند. آن دوران دیگر سپری شد که زن فقط آشپزی کند و بچه داری کند که البته آن هم سر جای خودش مهم است. آیا خدا خیابان، جامعه، جنگل، دریا و کوه را برای مردان آفریده و یک آشپزخانه سه در چهار را برای زنان؟
روحانی گفت: یک عده ای در برخی مسایل در حالت سنتی چند قرن پیش هستند و باید از این شرایط خارج شوند و اگر نشوند زنان قدرتمند ما آنها را خارج می کنند.

امتیاز ویژه پارالمپیکی ها
وی در ادامه افزود: پارالمپیکی های ما امتیاز ویژه ای دارند. آنها افتخارات بزرگ ملی آفریدند. دین ما هم مسجد دارد و هم باشگاه دارد. دین ما هم عبادت دارد و هم ورزش و سلامت جسم دارد و مگر شما نبودید که ثابت کردید که فرهنگ و ایمان هم آنجاست. مگر شما نبودید که نام امیر المومنین و قمر بنی هاشم را بر زبان جاری کردید.

شب عاشورا و مسابقه فوتبال!

روحانی در حمایت از ورزشکاران گفت: برخی چقدر غصه خوردند و گفتند شب عاشورا و مسابقه فوتبال و آن هم تهران و ....چه خواهد شد و غصه ها خوردند و شما چه کردید؟ شما با تجلیل از ابا عبدالله چه کردید و همه یادشان هست شب تاسوعا و عاشورا را. شما دیدید افتخار آفرینی های ملت ما را .

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ورزش
وی افزود: در ورزش وحدت ملی به وجود می آید. در ورزش خرده فرهنگ ها احساس می کنند زیر فرهنگ ایرانی هستند. امسال که سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است، اقتصاد ما هم به ورزش ما ارتباط دارد  بخشی از ورزش ما اقتصاد ورزشی است.

روحانی گفت: ورزش می تواند توریسم ورزشی را به همراه داشته باشد. می تواند بالاتر از اقتصاد عمل کند. ما در کنار ورزش تعامل سازنده با جهان را هم داریم. نشاط اقتصادی و جاذبه گردشگری را با ورزش به وجود می آوریم. ورزش می تواند ما را در مسیر توسعه پایدار قرار دهد.

پربیننده ترین خبرها