مینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رود

مینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رود
دوشنبه 16 اسفند 1395 - 17:15

محققان یک شرکت سازنده ربات از ربات چهار پای جدید با الگوهای جدید حرکتی و قابلیت انطباق با محیط رونمایی کردند.

العالم - گوناگون

قابلیت‌های حرکتی ربات مینیتور از هر نظر کامل و برتر است، به‌طوری‌که این ربات قادر است با تطابق و تنظیم اندام‌های حرکتی خود، حرکات پیچیده‌ مثل بالا رفتن، پریدن، راه رفتن روی یخ و حتی راه رفتن روی دو پا را انجام دهد.

گاوین کانیلی، یکی از موسسان شرکت Ghost Robotics در مورد برخی قابلیت‌های ربات مینیتور عنوان کرد: هدف اصلی طراحی این ربات نمایش قابلیت مانورپذیری بسیار بالا و نامحدود در شرایط کاملا طبیعی و کنترل نشده است. در واقع ما معتقدیم که تقلید از طبیعت، بهترین الگو برای ساخت ربات‌های فعال و پر جنب‌وجوش است.

وی در ادامه افزود: تیم تحقیقاتی ما پس از مطالعات طولانی دریافت که استفاده از اندام‌های مصنوعی مثل پای رباتیک در مقایسه با چرخ از هر نظر بهتر است و محدودیت‌های چرخ مثل حرکت دشوار روی یخ و موانع طبیعی را ندارد و به ندرت دچار مشکل می‌شود.

اگرچه ربات‌های مجهز به چرخ در محیط‌ صاف و کنترل شده بهتر عمل می‌کنند، اما باید در نظر داشت که ربات‌های مجهز به اندام‌های حرکتی، تقریبا در هر نوع محیطی مثل ماسه، یخ و گل‌ولای کاملا برتری دارند./منبع : ایسنا

تصاویر بیشتر

مینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رودمینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رودمینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رودمینیتور رباتی که از دیوار صاف بالا می‌رود
دسته بندی ها :

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها