کی‌روش: فوساتی در شأن و سطح من نیست

کی‌روش: فوساتی در شأن و سطح من نیست
جمعه 4 فروردين 1396 - 11:49

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان باری تیمش مقابل قطر را رقابتی در سطح بالا تر عنوان کرد.

العالم ـ ایران

کارلوس کی‌روش پس از برتری یک بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل قطر اظهار داشت: مطمئناً شاهد دیداری در سطح رقابتی بالا بودیم. همان‌طور که دیروز گفتم، تمام بازی‌های مقدماتی جام جهانی سخت و دشوار هستند. امروز نتایج دیگر بازی‌ها را شاهد بودید. تیم‌هایی مثل چین، ازبکستان، سوریه و کره جنوبی و حتی در گروه دیگر عراق و استرالیا کار دشواری داشتند.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه خاطر نشان کرد: امشب شاهد بودید تیمی که حاکم بر بازی بود، نتیجه بهتری کسب کرد. مسافت و اختلاف سطح ما با قطر زیاد بود و می‌توانم بگویم امشب باید چهار یا پنج بر صفر بازی را به سود خود می‌کردیم.

وی همچنین تصریح کرد: باید به بازیکنان قطری بابت روحیه جنگندگی که از خود نشان دادند، تبریک بگویم، اما بدون شک باید مراتب تحسین خود را تقدیم بازیکنان تیمم بکنم که در زمین بازی نشان دادند ما تیم برتر زمین بودیم و نتیجه لازم را هم گرفتیم. ما با روحیه بسیار خوب و انگیزه بالا بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم.

کی‌روش در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در خصوص جنگ روانی کنار زمین فوساتی و کارت‌های زردی که داور به بازیکنان ایران داد، تصریح کرد: من فکر می‌کنم هیچ‌کدام از این رفتارها روی من تأثیر نگذاشت. وقتی کسی در شأن و سطح من نیست، اجازه نمی‌دهم روی من تأثیر بگذارد. فوساتی و کادرفنی‌اش در کنار زمین رفتارهای بی‌شرمانه‌ای داشتند.

وی ادامه داد: به معنای واقعی او باید تمرکزش را روی آماده‌سازی تیمش بگذارد. کشور قطر استحقاق بیشتری از این مربی دارد. متأسفانه کادرفنی قطر به من و خانواده‌ام توهین کردند. آنها سوءاستفاده کردند از اینکه داور زبان اسپانیایی بلد نبود. تمامی کادر قطر در دقایق پایانی بازی به زبان اسپانیایی به من و خانواده من توهین کردند. بدون شک می‌گویم که این کادرفنی و این مربی در شأن تیم ملی قطر نیستند. واقعاً رفتار او در شأن قطر نیست. اخلاق‌گریزی فوساتی اصلاً قابل قبول نیست. هیچ‌کسی حق ندارد به خانواده شخص دیگری توهین کند. نباید در فوتبال این حق را برای کسی قائل باشیم که به دیگری توهین کند و ناسزا بگوید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: ما امشب تیم برتر میدان بودیم. ما سعی کردیم بهتر بازی کنیم و از نظر تیمی موقعیت‌های بهتری خلق کردیم. البته تیم قطر بازیکنان خوب و حرفه‌ای دارد، اما ما یک سر و گردن بالاتر از تیم قطر بودیم.

«امشب شاهد رفتارهای ناشایست از کادر فنی تیم ملی قطر بودیم»، کی‌روش با بیان این جمله در پاسخ به این سؤال که با توجه به نتیجه حاصله باید صعود ایران به جام جهانی را قطعی دانست، عنوان کرد: بازی‌ها به هم نزدیک هستند و همان‌طور که امشب شاهد بودیم ما تیم قطر را با اختلاف یک گل شکست دادیم و تیم‌های دیگر مانند چین و سوریه و در گروه دیگر عراق و استرالیا نتایجی به دست آوردند که نشان‌دهنده دشواری بازی‌هاست. ما چهار بازی دیگر پیش رو داریم و در چند روز آینده بازی دشواری مقابل چین خواهیم داشت که هر اتفاقی در آن دیدار ممکن است رخ بدهد.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر 14 امتیاز داریم و در صدر جدول گروه‌مان هستیم. ما در جایگاه راحت‌تری برای صعود قرار داریم، اما مطمئناً بازی سختی مقابل چین خواهیم داشت. دلیل پیروزی‌های ما این است که در تک تک بازی‌ها برای مرگ و زندگی بازی می‌کنیم و تنها سعی می‌کنیم تیم برتر میدان باشیم. فوتبال در مورد جنگ نیست و ما حاضر نیستم مقابل هیچ تیمی بجنگیم، اما سعی می‌کنیم به رؤیاهای خود رنگ واقعیت بپوشانیم و صعود به جام جهانی رؤیا و چالش اصلی ماست.

سرمربی تیم ملی در پایان با تمجید از تیم ملی قطر، گفت: تیم قطر با داشتن بازیکنانی مانند تاباتا و سباستین سوریا تیم بسیار خوبی است. بازی کردن مقابل این تیم و بازیکنان خوب، کار دشواری بود که بازیکنانم این کار دشوار را به خوبی انجام دادند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها