پایان بی نتیحه مذاکرات آمریکا و اسرائیل بر سر شهرک‌سازی

پایان بی نتیحه مذاکرات آمریکا و اسرائیل بر سر شهرک‌سازی
جمعه 4 فروردين 1396 - 13:46

مذاکرات فشرده نمایندگان رژیم صهیونیستی و آمریکا بر سر موضوع شهرک‌سازی، بدون نتیجه‌ای قابل توجه پایان یافت.

العالم ـ آمریکا
مذاکرات چهار روزه نمایندگان رژیم صهیونیستی و ایالات متحده در واشنگتن بر سر موضوع شهرک‌سازی در کرانه باختری و تصرف اراضی فلسطینیان در حالی به پایان رسید که توافق خاصی میان دو طرف صورت نگرفت.

این مذاکرات با اینکه نتیجه‌ای حول محدود کردن شهرک‌سازی‌ها نداشت اما در بیانیه پایانی آن آمده است که رژیم صهیونیستی فقط در صورتی تمایل به کاهش شهرک‌سازی دارد که بتواند به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به پیشبرد توافق سازش کمک کند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» این بیانیه می‌گوید: «هیئت ایالات متحده مجددا بر نگرانی‌های ترامپ حول شهرک‌سازی و عطف به تلاش برای دستیابی به توافق سازش تاکید کرد. هیئت اسرائیلی نیز تصریح کرد که تمایل آن‌ها اتخاذ سیاستی درخصوص شهرک‌سازی است که نگرانی‌های آمریکا را در نظر گرفته باشد.»

علی‌رغم بی‌نتیجه بودن این گفت‌وگوهای فشرده اما بیانیه پایانی، آن را «سازنده و جدی» توصیف کرده و افزوده است که  این گفت‌وگوها در آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش فارس بر این اساس، دو طرف توافق کردند «اقدامات قاطعی را در کوتاه مدت برای بهبود فضای کلی جهت پیشبرد ابعاد توافقی واقعی و با دوام و همچنین ممانعت از انتشار اختلافات در مجامع علنی شود» انجام دهند.

البته در این مذاکرات، موضوع الحاق کرانه باختری و نوار غزه به رژیم صهیونیستی به بهانه بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی فلسطینیان نیز مطرح شد.

پربیننده ترین خبرها