پاسخ قاسمی به سخنان معاون رییس جمهور آمریکا

پاسخ قاسمی به سخنان معاون رییس جمهور آمریکا
سه شنبه 8 فروردين 1396 - 11:35

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سخنان ایران هراسانه معاون رئیس جمهوری آمریکا را ادامه سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست و گفت: رژیم صهیونیستی عامل بی ثباتی منطقه و جهان است.

العالم - ایران

بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات مایک پنس در جمع لابی صهیونیستی در واشنگتن (آیپک) اظهار کرد: برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف بوده و تمامی گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی بر صلح آمیز و غیر قابل خدشه بودن فعالیت های هسته ای ایران تاکید دارد.
وی افزود: کمک بی دریغ آمریکا به فعالیت های نظامی هسته ای رژیم صهیونیستی که منجر به تولید صدها کلاهک هسته ای شده است، نشان دهنده حمایت های همه جانبه آمریکا از این رژیم متجاوز و عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و جهان است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران نیز تصریح کرد: همان طور که بارها اعلام کرده ایم فعالیت های دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران براساس یک برنامه منظم به پیش می رود.
قاسمی تاکید کرد: این برنامه کاملا دفاعی و بازدارنده بوده و علیه هیچ کشور دیگری نیست. ما نیز برای تقویت بنیه دفاعی بومی شده و دفاع از کشورمان از کسی نه توصیه می پذیریم و نه اجازه دخالت به دیگران خواهیم داد.
وی یادآور شد: تاریخ 8 سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به ما و مردم ما به خوبی آموخت که تنها برای دفاع از کیان و استقلال کشور باید بر توان خود تکیه داشته باشیم.
سخنگوی وزارت خارجه ایران تصریح کرد: متاسفانه سیاست های حمایتی آمریکا از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم منطقه و همچنین جنایات روزانه شرکای آمریکا علیه مردم بی دفاع یمن بر دامنه ناامنی در خاورمیانه افزوده است و تا این گونه سیاست ها ادامه دارد، منطقه و جهان روی آرامش به خود نخواهد دید.‌
مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا ساعات پایانی یکشنبه در نشست سالانه آیپک با بیان اینکه دونالد ترامپ به تامین امنیت رژیم صهیونیستی متعهد است، گفت: آمریکا اقدامات ایران در بی‌ثبات کردن منطقه و به‌خطر انداختن امنیت اسرائیل را دیگر تحمل نخواهد کرد.

پربیننده ترین خبرها