جدیدترین مریخ‌نورد ناسا رونمایی شد

شنبه 20 خرداد 1396 - 10:47

تا به امروز، ناسا چهار مریخ‌نورد مختلف را روی مریخ فرود آورده است. با اینکه بیشتر صحبت‌هایی که می‌شنویم، از ارسال انسان به سیاره‌ی سرخ می‌گویند، ولی هنوز برنامه‌هایی قطعی و منظم برای اجرای این تصمیم، تنظیم نشده است.

العالم گوناگون

از طرفی، ناسا کاملا مطمئن است که می‌خواهد فضانوردهایی به مریخ بفرستد. اگر این اتفاق روی دهد، این فضانوردان وسیله‌ای می‌خواهند تا بتوانند روی مریخ گشت و گذار کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ناسا از خودرویی رونمایی کرده است که شاید فعلا قرار نباشد به مریخ برود، اما مطمئنا کار فضانوردان را راه می‌اندازد.

خودرویی که رونمایی شده، فعلا به اسم بسیار ساده‌ی «مریخ نورد» یا همان Mars Rover شناخته می‌شود. اگر نگاهی به این خودرو بیاندازید، می‌توانید شباهت‌های بسیار زیادی به خودروهای بازی‌های علمی-تخیلی در آن پیدا کنید. مریخ نورد جدید ناسا، از نظر ظاهری بسیار شبیه به خودروی Mako در مجموعه بازی‌های Mass Effect و هم‌چنین یکی از خودروهای بازی Halo است.

خودروی Mako بازی Mass Effect

مریخ نورد ناسا صفحه‌های نمایش و کنترل‌هایی دارد که انگار از یک فیلم علمی-تخیلی درآمده‌اند و از طرفی، بسیار سفت و سخت ساخته شده است.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خود ناسا، این خودرو را نساخته است. با این که مریخ نورد معرفی شده، در «مرکز فضایی کندی» است و لوگوی ناسا را هم دارد، اما این خودرو را تعدادی از کسانی که ماشین‌ها را دستکاری می‌کنند، طراحی کرده‌اند.

 

تصاویر بیشتر

جدیدترین مریخ‌نورد ناسا رونمایی شد
دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

بالفيديو.. هكذا يتم اصطياد الدواعش بالطائرات المسيرة في الموصل

يکشنبه 10 ارديبهشت 1396 - 10:27

قصفت طائرات مسيرة للشرطة الاتحادية مواقع عصابات "داعش" الارهابية في الجانب الايمن من الموصل.

العالم - العراق
وقال قائد الشرطة الفريق رائد شاكر جودت في بيان بحسب {الفرات نيوز}، أن "طائراتنا المسيرة استهدفت ثكنات للدواعش قريبا من المنارة الحدباء وقتلت 30 ارهابياً ودمرت12 هدفاً متحركاً وموضعاً لمقاومة الطائرات".

109-4

تصاویر بیشتر

بالفيديو.. هكذا يتم اصطياد الدواعش بالطائرات المسيرة في الموصل
دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها