در سند سیاسی این جنبش اعلام شد:

تاکید حماس برتشکیل کشور فلسطین دراراضی 1967

تاکید حماس برتشکیل کشور فلسطین دراراضی 1967
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 - 00:09

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس از اعلام رسمی سند سیاسی جدید این جنبش خبر داد که برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به عنوان یک توافق ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه  العالم مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه دوشنبه از اعلام سند سیاسی جدید این جنبش خبر داد.

این سند در ۴۲ بند و ذیل ۱۱ عنوان منتشر شده است. در سند سیاسی جدید حماس آمده است که «برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ یک توافق ملی است».

درهمین ارتباط خالد مشعل در کنفرانس مطبوعاتی در دوحه قطر با هدف ابلاغ سند سیاسی جدید موسوم به اصول و سیاست های کلی حماس  گفت : که تهیه این سند نزدیک به دو سال طول کشیده و نشان دهنده اجماع و رضایت عمومی رهبران این جنبش و سازمان های آن در داخل و خارج است.

وی همچنین افزود که این سند خدشه به مقاومت و سلاح آن و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را رد می کند.

مشعل ضمن درخواست برای ادامه فشارها به اسرائیل به منظور آزادی اسرای فلسطینی گفت: ما برای جنگ تلاش نمی کنیم، بلکه در صدد آزادی اراضی اشغالی فلسطین و رهایی از اشغالگری هستیم.

وی افزود: این سند تاکید دارد که مسجد الاقصی متعلق به امت ما است و اشغالگران هیچ حقی در آن ندارند.

مشعل گفت: در سند جدید حماس آمده است که این جنبش هرگونه طرح و تلاش هدفمند برای حل و فصل موضوع پناهندگان از طریق سکونت آنها در خارج از فلسطین و وطن جایگزین را رد می کند.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: ما در پی جنگ نیستیم بلکه هدف ما رسیدن به آزادی و  رهایی از اشغالگری و شهرک سازی است.

خالد مشعل در آغاز سخنانش ضمن خیر مقدم به روسای احزاب و گروههای مختلف فلسطینی گفت: امشب به صورت الکترونیکی با هم در ارتباط هستیم و انشاء الله از فردا همه ما در یک مسیر قرار خواهیم گرفت.

وی افزود: ابلاغ سیاست های کلی حماس با اعتصاب اسرای ما در زندان های اشغاگران همزمان شده است. اعتصابی که به نوعی حماسه ای بزرگ و بخشی از مبارزه مداوم مردم فلسطین برای رسیدن به آزادی و کرامت است. در نتیجه ضمن اعلام همبستگی و حمایت از این اسرا، از مردم فلسطین و دیگر امت های آزاداندیش جهان می خواهم با استفاده از همه امکانات، فشارها بر اشغالگران صهیونیستی را افزایش  دهند تا آزادی اسرا محقق شود. اسرا خواسته های حداقل  و مشروع دارند، آزادی اسرا موضوعی است که اتفاق خواهد افتاد، مقاومت فلسطین و در صدر آنها گردان عزالدین قسام این آزادی را برای اسرا محقق خواهد ساخت.

وی ادامه داد: این کنفرانس خبری همچنین با اول ماه مه یعنی روز کارگر هم ز مان شده است که جا دارد به تمامی کارگران جهان تبریک بگویم. ما نیز به عنوان مبارزان فلسطینی، اعم ازمبارزان حماس یا دیگر گروهها ، خود را کارگرانی در خدمت مردم فلسطین می دانیم، کارگرانی که تلاش می کنند تا دررویارویی با اشغالگران، حقوق این ملت بزرگ را پس بگیرند. خدمت به مردم، توفیق بزرگی است و  ما افتخار می کنیم  که در این مسیر کارگرانی برای خدمت به  مردم خود  باشیم.

خالد مشعل گفت: نکته دیگر این است که مشکلات مردم  ما در نوار غزه روز به روز بیشتر می شود، این مشکلات ما را نگران می کند اما با اعتماد به خداوند می گویم این ظلم و این مشکلات به پایان خواهد رسید. پس از اعتماد به خدا، اعتماد ما به ملت بزرگ فلسطین به ویژه اهالی غزه است که عادت کرده اند با صبر و استقامت و حتی با جنگ هایی که اشغالگران علیه آنان در این سالها تحمیل کرده اند، حماسه ساز و قهرمان باشند. ما در پی جنگ نبوده و نیستیم بلکه در اندیشه آزادی و رهایی از اشغالگری و شهرک سازی هستیم.

پربیننده ترین خبرها