40 سوال اعضای شورای حقوق بشر از "آل خلیفه"

40 سوال اعضای شورای حقوق بشر از
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 - 12:44

با آغاز جلسه بررسی پرونده حقوق بشر بحرین در نشست شورای حقوق بشر در ژنو،اعضای این شورا 40 سوال از رژیم بحرین پرسیدند.

العالمبحرین
همزمان با آغاز بررسی پرونده حقوق بشر بحرین در بیست و هفتمین نشست دوره‌ای بررسی وضعیت حقوق بشر بحرین توسط سازمان ملل، 10 عضو شورای حقوق بشر، چهل سوال از رژیم آل خلیفه درخصوص این پرونده پرسیدند.

به نوشته پایگاه اینترنتی "مراه البحرین" کشورهای آلمان، آمریکا، انگلیس، اسلونی، بلژیک، مکزیک، نروژ، چک، سوئد و هلند با طرح 40 سوال از رژیم آل خلیفه پرونده حقوق بشر بحرین را بررسی کردند.

برخی از این سوال ها درباره دلایل منع فعالان حقوقی از سفر و مشارکت در فعالیت ها و برنامه های سازمان ملل متحد بود.

در این نشست آلمان 7 سوال از رژیم آل خلیفه درباره محاسبه همه مسئولان بحرینی مرتبط با شکنجه و برخورد سوء در رویدادهای سال 2011 پرسید.

نماینده هلند در این نشست نیز خواستار لغو تعدیل اخیر قانون اساسی بحرین و صدور مجوز محاکمه غیرنظامیان در دادگاه های نظامی شد.

نماینده نروژ در نشست شورای حقوق بشر نیز خواستار لغو احکام اعدام علیه شهروندان بحرینی شد.

تیم سازمان ملل فعال در زمینه بررسی حقوق بشر بحرین اعلام کرد که در این نشست 91 کشور درخواست مداخله و بررسی وضعیت حقوق بشر در بحرین را مطرح کرده اند.

سازمان های حقوقی داخلی و خارجی اعلام کرده اند، پرونده حقوق بشر بحرین در سال های 2012 تا 2017 شاهد اوضاع بسیار بدی بوده و مواردی شامل سلب تابعیت، تبعید اجباری، ممنوع السفر شدن، ممانعت از حضور حقوقدانان در نشست حقوق بشر سازمان ملل، ممنوعیت مشارکت در تجمعات مسالمت آمیز و استفاده از شکنجه و مجازات اعدام از جمله اقدامات ظالمانه دولت بحرین بوده است.

بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران ناشی از نارضایتی های عمومی مواجه است و رژیم آل خلیفه با توسل به زور، مردم را سرکوب می کند.
213

پربیننده ترین خبرها